şükela:  tümü | bugün soru sor
  • düşük puanlı bir korku filmi.

http://www.imdb.com/title/tt4399952/
  • korku unsurlarından ziyade, dram ve romantizm unsurlarının ağır bastığı 2017 yapımı bir korku / gerilim filmi.

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=lticw2xmuzs

--- spoiler ---
    1920'de irlanda'nın kırsal kesiminde yaşayan ikiz kardeşler rachel ve edward, evlerini değişik bir varlıkla paylaşmaktadır. her gece ev şeytani bir varlığın etkisi altına girmektedir. bu varlık ikizler üzerinde 3 kural dayatır; gece yarısında yatakta olmalılar, kapıdan içeri yabancı birini alamazlar ve eğer biri kaçmaya çalışırsa diğeri tehlikeye girer. sorunlu bir eski asker olan sean köye geldiğinde ise her şey değişecektir. kısa sürede sean ve rachel birbirlerine aşık olur. rachel aşkın gücüyle şeytani varlığın kurallarını çiğnemeye başlar. fakat yaşananlar rachel'ı kardeşi ile ölümcül bir yüzleşmeye getirecektir. | gönderen: turkxgirl
    --- spoiler ---

film pek öyle ahım şahım olmamakla beraber gene de izlenebilir diye düşünüyorum. düşük beklentiyle başına oturduğumdan olsa gerek gayet de tatmin oldum.

not: spoiler ibaresi içindeki metin turkcealtyazi.org dan alınmıştır.
  • süper değil ama güzel film. böyle bir filmi bir kilometre öteden tanırım, geçmiş zamanda geçer, sakin dinlendirici yer yer kasvetli bir havası vardır. aslına bakarsan konu da dandiktir, gelişen olaylarda madem o öyleyse bu neden böyle aq da dersin ama izlersin. seversin.

izlenmeli demeyeyim de izlenirse bir şey kaybedilmeyecek hatta izlendiği takdirde iyi filmler kategorisine de girecektir diye düşünüyorum. 6,5 ya da 7 puan veririm 10 üzerinden.
  • filmin açılışında oyuncular arasında roisin murphy ismi görülünce "aaa, ne alaka ya, roisin murphy şarkıcı değil mi ayol?" deniyor ve filmin sonuna kadar bekleniyor, sonra roisin murphy görülmeyince "demek ki herhalde baştaki şarkıyı o mu söyledi, onun sesine benziyor muydu, bir şarkı söyledi diye adını oyuncular içinde mi geçirmişler ki?" de deniyor. hiçbiri değil, adaşlık müessesesi insanı yanıltıyor ama roisin murphy'nin söylemediği o müthiş şarkı from below için buyrun:

https://www.youtube.com/watch?v=2mxfsqo9buy

marrowbone seven bunu da sever, üzerimize daha çok gotik korku atın, biz uzun geceliklerimizle elimize mumlar alıp şatolarda parmak uçlarımıza basarak yürüyemiyoruz, bari yapabilenlere bakalım.

kim ulan bunca sorun yaratan roisin murphy diyenler de buraya buyursun:

(bkz: moloko)
  • tipik bir gerilim, dram filmi. buradan sonrası şpoyler şeysi.

--- spoiler ---

ortalamanın üzerinde bir filmdi bana göre. oyunculuklar çok iyi. hikaye de fena değil. ağırlıklı olarak eski irlanda geleneklerini, aile içi evlilikler, aile baskısı, mirasın aile içerisinde kalmasının istenmesi gibi konuları hedef almış.
    filmi, iyi oyunculukları sayesinde başroldeki oğlan ve kız kurtarmış. bunların dışında vasat. bu ara bu tarz filmler hollywood yapımları arasında çok popüler nedense.

yine de sonu iyi bağlanamamış. biraz acele bitirilmiş gibi. izle unut tarzı filmlerden.

--- spoiler ---
  • kötü bir film. konusu aslında çok ilgi çekici ve başka ellerde ikinci bir the others olabilirmiş ama çok özensiz işlenmiş ve çekilmiş. başroldeki güzel kızın oyunculuğu çok iyi, ona yazık olmuş. bunu izleyeceğime ayak parmaklarımı izleseydim de diyemiyorum ama kötü yani. eugene simon fazla gelişmiş bir patatese benziyor.