şükela:  tümü | bugün
 • düşük puanlı bir korku filmi.

  http://www.imdb.com/title/tt4399952/
 • korku unsurlarından ziyade, dram ve romantizm unsurlarının ağır bastığı 2017 yapımı bir korku / gerilim filmi.

  trailer: https://www.youtube.com/watch?v=lticw2xmuzs

  --- spoiler ---
  1920'de irlanda'nın kırsal kesiminde yaşayan ikiz kardeşler rachel ve edward, evlerini değişik bir varlıkla paylaşmaktadır. her gece ev şeytani bir varlığın etkisi altına girmektedir. bu varlık ikizler üzerinde 3 kural dayatır; gece yarısında yatakta olmalılar, kapıdan içeri yabancı birini alamazlar ve eğer biri kaçmaya çalışırsa diğeri tehlikeye girer. sorunlu bir eski asker olan sean köye geldiğinde ise her şey değişecektir. kısa sürede sean ve rachel birbirlerine aşık olur. rachel aşkın gücüyle şeytani varlığın kurallarını çiğnemeye başlar. fakat yaşananlar rachel'ı kardeşi ile ölümcül bir yüzleşmeye getirecektir. | gönderen: turkxgirl
  --- spoiler ---

  film pek öyle ahım şahım olmamakla beraber gene de izlenebilir diye düşünüyorum. düşük beklentiyle başına oturduğumdan olsa gerek gayet de tatmin oldum.

  not: spoiler ibaresi içindeki metin turkcealtyazi.org dan alınmıştır.
 • süper değil ama güzel film. böyle bir filmi bir kilometre öteden tanırım, geçmiş zamanda geçer, sakin dinlendirici yer yer kasvetli bir havası vardır. aslına bakarsan konu da dandiktir, gelişen olaylarda madem o öyleyse bu neden böyle aq da dersin ama izlersin. seversin.

  izlenmeli demeyeyim de izlenirse bir şey kaybedilmeyecek hatta izlendiği takdirde iyi filmler kategorisine de girecektir diye düşünüyorum. 6,5 ya da 7 puan veririm 10 üzerinden.