• london bridge istasyonu'nun hemen yanibasinda bulunan, su anda giris ucreti 19 pound olan, haftasonlari girmek icin uzun kuyruklar beklemeniz gereken, daha cok heyecan arayan ingiliz genclerinin ragbet gosterdigi ve civarinda cokca benzeri yer (the london bridge experince, britain at war) bulunmasina ragmen popularitesini kaybetmemis mekan. london bridge istasyonu cikisindaki starbucks onunde yuzu, kafasi kanli veya yaralı pelerin giymis korkunc ama gunduz gozuyle bir o kadar da komik gorunen tipler gorurseniz sasirmayin, the london dungeon calisanlari sigara ya da kahve molasina cikmistir.
  • benim gibi salak meraklı turistleri kazıklamak için yapılmış mekan ama hakkını yememek lazım emek sarfedilmiş özenerek yaapılmış,heryer kanlı cesetler ve parçalanmış vücutlarla dolu,sanki nereye baksanız bir manover albüm kapağı gibiydi ya da cradle of filth de olabilir...ama gerçekten pahalıydı 11 pounddu mesela
  • gereksiz ve hastalıklı bir attraction, tarihi işkenceler ve kötü olaylar var. yaş sınırlaması yok, küçük çocuklar dahi girebiliyor, bizde olsa en az bi +13 alırdı.
    ben paket olarak tüm attractionları almıştım ucuza geldi hatta girmesem mi diye düşündüm, kızımın da ısrarlarıyla girdik, daha ilk odada kızım ağlamaya başladı. ya bizim kız korkak ya da diğer çocuklar tuhaf, yaşı daha küçük olan çocuklar bizimkinin korktuğu yerlerde “traitor” diye eğlenceyle bağırıyordu.
    daha ortasına gelmeden, oradaki korkunç abilerden yardım aldım, bizi sahne arkasından çıkardılar
    kızım artık o bölgeye gitmem, dungeonın d’sini duymak istemiyorum diyerek tepkisini koydu.

benim de aklıma black mirror’daki white bear ve the back museum getirmedi değil; ingilizler hastalıklı insanlar. işkenceden eğlence mi olur?
  • turist kaziklarinin sergilendigi zindan. (bkz: 1665 vebasi)
  • ne gerçekten komik ne de gerçekten korkunç ya da eğitici olabilmiş bir yerdir burası. üstüne üstlük girişe 15£, içerde çektikleri resme 7£ para almaktadırlar.
    aynı paraya müzikale gitmek çok daha mantıklı olacaktır.
  • değişik bir mekan.
    bir soruya yanlış cevap verdiğim gerekçesiyle hücreye attılar beni.
    çok korkunçlu değil ama canlandırmalar ve dekor güzel. efektler eh işte. turun sonunda bir bardak bira veriyorlar, yani beğenmezseniz hiç değilse bu var :)
  • orta okul caginda arkada$larla gidildiginde gayet eglenceli gecen, o karanlik ve karga$anin icinde kayboldugunuz takdirde mevzuyu tam anlamiyla ya$amanizi saglayan, tam di$ari cikacakken tepenizden bir giyotinin son hizla kafaniza dogru gelip son anda durmasiyla doruk noktasina ula$an heyecanli bir deneyim olabilir.
  • mahkeme salonu senaryosundaki milliyet esprisi, sadece türkler için geçerli olmasa gerek. bizimkinde de irlandalı bir gence "guilty!" diye bağırarak milleti galeyana getirmişlerdi.

hoş bir atraksiyon ama benim gibi ürkek bir insansanız, tur boyunca zor anlar yaşayabilirsiniz.
  • beklemekten korkmaya fırsat bulunamayan sıkıcı yer. efektler etkileyici olsa bile fazla beklemek tadını kaçırıyor. uzun sürmesi gereken yerlerin bir anda bitmesi, diğer bölüm için ayakta uzunca bir süre dikilmeyi gerektiriyor.

'drop ride to doom' kısmında fark edilmeden çekilen fotoğrafsa evlerden uzak.
hesabın var mı? giriş yap