şükela:  tümü | bugün
 • stephen malkmus camden performansı öncesinde izlemiştim... oluyor yani epey.. hırslı bir solistleri var.. zayıf bir kızcağız.. koyu renk saçlı.. tiz sesiyle, mini eteği ve yırtılmaya yüz tutmuş naylon çorabıyla bir de boynuna doladığı minik fularıyla hatırlıyorum onu.. nerde görsem de a işte yine bu diyebiliyorum ama müziklerine gelince nedense duruyor kafam!! hatırlayamıyorum parçalar, ne de sözleri hakkında en ufak bir şey...
 • "a svelte young man, eighteen lovers to his name
  well if the rumours are true then eighteen lovers came crawling back again
  i don't feel well ,i've got this rattling in my chest
  my doctor said that i should give it up because i'm clinically obsessed"
  dizeleri ile beni benden almış grup.
 • über süper bir sarkilari icin:
  (bkz: once and never again)
 • melodileriyle dikkat çeken "blonde" ekolünün son temsilcileri. akılda kalıcı şarkılarına bi güzelleme çekecek olursak:

  (bkz: weekend without makeup)
  (bkz: giddy stratospheres)
  (bkz: appropriation)
  (bkz: separated by motorways)
  (bkz: christmas is cancelled)

  gibi bakınızlar verebiliriz. üsttekiler de var, daha ne olsun.
 • beni tekrar ergen gibi hissettirmiş süper eğlenceli grup, pek ingiliz, melodik, hırçın bi miktar, leziz, sanki 1995'den ışınlanmış gibiler, bunları dinleyip dinleyip üzerine cila niyetine emektar elastica albümü çakılmak suretiyle hoplaya zıplaya sokağa çıkılabilir, evet evet bunlar elastica'lı pulp olmuş, daha ne isterim.
 • bu yaz radarlive 2007 sahnesinde olacak olan grup
 • şarkıları kötü olmuş olsaydı bile sırf solistlerinin sesine bayıldığım için dinleyebileceğim bi grup olacaktı kendileri. ingilizler, bu da iyi bir referans (ne zaman yanılttılar ki keratalar) bunun dışında pek feminen, pek eğlenceli şarkıları var. tam mojoluk şarkılar. yeni grup buldum kendime mutluyum, tey tey.
  "but still i got you, i got you under my skin."
  grubun ismi ve albüm kapağı müthiş bi seçim olmuş ayrıca.
 • sheffield'dan bir rock grubu.
  vokalde kate jackson, gitar ve klavyede dorian cox, geri vokal ve bassta reenie hollis, geri vokal ve klavyede emma chaplin ve davulda screech louder'dan (asıl adı mark turvey imiş) müteşekkiller. hepsi böyle özene bezene giyinen, hoş tarzları olan güzel insanlar. 2006 çıkışlı someone drive you home adlı bir albümleri var. kendileri müzikleri için art rock, last fm ise indie, indie rock diyor. ama nolcek, zaten her şeyi etiketlemek zorunda değiliz di mi.. last fm bi de bunları the rakes'e benzetiyor ama last fm de yanılabilir şimdi, babamın oğlu değil sonuçta ne güvencem.
 • "kime sardırsam, kime sardırsam diye düşünüyorsanız biraz da kıpırdamak isteyen bir ruh halindeyseniz, buyrun sardırın" denecek grup. sahnede pek bir heyecanlı, bayramlıklarını giymiş de gelmiş gibi duran şeker de bir soliste sahipler.

  eksik kalmasın only lovers left alive'ı da ben ekleyeyim dedim tavsiye baabında... once and never again ve separated by motorways video klipleri ise şuralardan izlenebilinmekte;

  once and never again
  http://www.dailymotion.com/…nce-and-never-aga_music
  separated by motorways
  http://www.dailymotion.com/…ated-by-motorways_music