şükela:  tümü | bugün
 • hayatta kalma oyunlarına zombiler ya da başka gerçeküstü canlılarını konu etmeden çözüm bulan bir oyun the long dark. kickstarter'da hedefine ulaşan yapımda, düşmüş bir uçağın pilotu olarak teknolojik aletlerden uzak hayatta kalmaya çalışırken açlık, soğuk, susuzluk, yabani hayvanlar ve daha birçok faktörle baş etmemiz gerekecek. the walking dead the game tadında grafikleri ile gönlümü kazanmış bu oyunu merakla bekliyoruz .

  official site
 • türkçe serisi başlamış olandır. nasıl bir oyun olduğunu merak edenlerin ihtiyaçlarını karşılayacak, ve hatta keyif bile verebilecek olan videosunu sessizce şöyle bırakıyorum.

  http://www.youtube.com/watch?v=9p4os2n89bm
 • alpha olmasına rağmen atmosfere sokmayı başarıyor. kanada'nın kuzeyinde ağır kış şartlarında hayatta kalmaya çalışıyoruz. dayz, minecraft, don't starve ile aynı kulvarda (survival) ama çok daha farklı konseptte.

  kendi teaserindaki düşük fps sorunu bende olmadı. henüz çok yeni, eksikleri var. oynadıkça burayı da güncelliycem.

  spoilersiz dertsiz tasasız nedir merak eden buyursun; https://www.youtube.com/watch?v=tjbpng_iym8
 • zombielerle değil doğayla yaşam mücadelesi verdiğiniz, harika atmosferiyle oynamaya başladığınız anda saran son dönemin en iyi oyunu. alpha haliyle hemde.
 • soğuğuyla, kalori hesabıyla, giyinme ile, hastalık kapma ile, doğayla mücadele ile saf bir hayatta kalma oyunu. zombiler ya da hayal ürünü varlıklar yok, sadece buz gibi bir hava ve olabildiğince kar var. çizimleri çok güzel, acayip içine çekiyor. tam sürümü çıktığında daha birçok şey eklenmiş olacak ve yılın en iyi survival oyunu olacak eminim. şimdiki alpha haliyle bile harika.
 • oyunu torrent vasıtasıyla çektim fikir edinmek için ve alpha olmasına rağmen bu haliyle bile çekici geldi diyebilirim. bunun betası, normal relase'i falan var daha. 20 dolarlık fiyatı şu an için biraz yüksek, birkaç ay sonra kesin düşer 3-5 dolar, şimdi enpara kampanyası falan var alsak 20 liraya falan gelecek, düşünüyorum, torrentten devam mı etsem düşene kadar diyorum..

  story modu güzel olabilir.
 • oyunun mekanikleri biraz sabit şu anda. sandbox diyor açılan oyuna ama sadece çıkılan nokta değişiyor, dünya içindeki bina, lokasyon ve itemler genel olarak aynı. mesela barajdaki tüfek hep aynı yerde, gene oradaki varilin yanında hep odun var, üst katındaki odada levye var dolapları açmak için, ölü adamların birinin yanında balta var falan.

  sandbox mantığı halbuki bu şekilde değil. lokasyon ve malzeme bulma noktalarını rastgele oluşturulan bir dünyada biraz arttırıp sunsalar daha güzel olabilir. ayrıca geyik ve kurt harici hayvanlar koyulmalı, yani bir ev belleyip kendimizi ufaktan bir hayat kurabilmeli, hayatı idame etmek için bir düzen yapabilmeliyiz.

  yani bu oyuna 20 dolar verilir belki ama ya 1 sene sonra oyun hala aynı yerde sayarsa? ya gelişmeler yavaş gelirse veya oyunun yapımcıları bir anda bunu bırakıp başka projelere ağırlık verirse? ben güvenemiyorum arkadaş, biraz daha bekliycem.
 • destek verilmesi gereken güzel bir oyun. canavarlı zombili hayatta kalma oyunlarından tiksinen biri olarak acayip keyif alıyorum. şimdilik zorluk seviyesi, crafting olayı falan gayet güzel görünüyor. bu konsepte eklenebilecek o kadar güzel şeyler var ki sayfalarca şu olsun bu olsun denilebilir.
 • dün aldım, geçen gün bir güncelleme gelmişti, oyunu almamın üzerine dün bir güncelleme daha gelmiş son güncellemeye ayar çeken, 2 gündür birkaç başarısız denemeden sonra yeni haritayı deneyelim bakalım dedik, onda da ilk denemede 3 saatte mefta olduk, sonraki denemede ise öyle bir seri halde malzeme toparladık ki acaba bu harita mı kolay diye düşünmeye başladım. gerçekten de göl kenarında bir dolu ev ve bu evlerin içerisinde özellikle giyim eşyası olarak milyon tane alternatifiniz var. mesela şu anda üstümdekiler toplamda +14 derecelik katkı yapıyorlar, bu durumda soğuktan ölme şansım cidden az. yemek, su mevzusu da cidden bol bol, ben şaşırdım cidden, yani evin birine girip hiç çıkmadan elimdekilerle takılsam 5-6 gün daha devam ederim.

  sanırım workbench olayı da gelmiş, denemedim hiç ama denk getirirsem ona da bakıcam. son olarak da o kurtların anasını skiyim, çok acil bu kurtlarla dövüş hususunu elden geçirmeleri gerek, canın yarısını götürtmeden alamıyoruz ipneyi, bir de daha fazla silah pls.

  harika oyun harika. story mod bekliyorum.
 • her gün az az oynayarak ilerliyorum çünkü karakterim ölecek kalacak diye ödüm kopuyor. hala coastal highway haritasındayım ve lootlamadığım yer ya kalmadı ya da birkaç tane balıkçı kulübesi kaldı, silah buldum tepedeki gözlemci kulesinde, bayağı bir yeri gezdim ve bu noktada aslında oyunun en büyük sorunu çıkıyor; her şey bittiğinde ne yapacağız? rastgele dünya oluşturmayan bir sandbox mantığında bu büyük bir sorun, haritalar da devasa boyutlarda şeyler değil, eğer co-op veya dediğim mantıkta bir sandbox gelmezse oyun bana olduğu gibi bir süre sonra sıkacak insanları. ama alpha versiyon işte, bakalım neler olacak.

  ayrıca o kurtların tekrar anasını skiyim.