• artworküne öldüğüm oyun, bir tasarımcı olarak bana bu kadar güzel gelen bir ekip çalışması daha göremedim. texturing ve modelleme konusunda da ekibi bayağı sağlam. *

hikayesi de çok iyi. henüz oynayamadım. en yakın zamanda satın alıp oynamayı düşünüyorum.

the long dark - trailer

edit: imla
  • erken erişimdeyken de defalarca oynadığım, hikaye modu ile şuan aldığımız keyifi iki katına taşıyan efsane survival oyunu. tabi belli başlı eksikliği vardir.ee efendim kadı kızınında hatası oluyor.
  • 3. episode si gelse de oynasak dediğimdir, yuva yıkandır, ocak söndürendir, bilgisayar başına çivileyendir.yerinde ve kararında oynayınız efenim.
  • sana topladığım odunlar da, etler de helal olsun grey mother!

not: uzun zaman sonra hayatımda oynadığım en orjinal oyunlardan. müzik, grafik vs. de güzel ancak haritada nerede olduğumuzu göremememiz, haritada yön kavramının olmaması, yeni başlayanlar için bu kadar zorlayıcı campaign bölümleri ve ucu açık bölüm tamamlamalar biraz yordu. ama bunların dışında cidden çok güzel bir oyun. ilk campaign 2-3 gün sürdü, geri kalan 4 tanesini de böyle yapsam bir iki haftam gider heralde.
  • yıllar sonra başına oturup da sıkılmadığım kanada'nın soğuğunda geçen bir hayatta kalma oyunu.

aslında oyuna hikaye modu gelmeden önce ölmemeye çalışarak amaçsızca günleri devirmek ve en sonunda aynı gerçek hayattaki gibi bazı şeyleri hafife alındığı için ölmek çok mükemmel bir deneyimdi. hikaye modu ile birlikte oyun sanki aşırı derecede kolaylaşmış bir hale büründü. yine de gta benzeri görev al, görev tamamla şeklinde ilerlerken oyun insanı baymıyor. açık dünyanın da bunda etkisi küçümsenemez tabi.

oyunu hikaye modu haricinde oynarken yanınızda biraz kraker ve özellikle su bulundurmanız iyi olur. çünkü karaktere her su içirişte çıkan ses insanı su içmeye teşvik ediyor. ayrıca soğuk kış gününde evin soğuk bir odasında (hatta camı birazcık aralayarak) oynarsanız oyunun atmosferini de daha iyi deneyimlemiş olursunuz.
  • muhteşem atmosfer muhteşem oyun. eksikleri var mı tabiki de. sürekli sağa sola koş boz ana ve tuzakçının ayakçısı gibi onu getir çocuk bunu topla çocuk yoruyor bir yerden sonra lakin atmosfer, müzik şahane grafikler çok tatlı. yeni chapterları heyecanla bekliyorum.

kendi kanalımda da nacizane bir gameplay serisi çekiyorum. şuradan izleyip beğenirseniz çok mutlu olurum.
    kanal
  • son steam indirimleri ile aldım çok uygun bir fiyata. oyun gerçekten harika, şiddetle tavsiye ederim.
  • hayatta kalma temalı bir oyun. ps storede ağustos’ta çıktığından beri hiç indirime girmemiştir. ondan sonra çıkan aaa oyunlar bile destiny 2 ve 2k18 gibi oyunlar indirime girmişken kendisi neden hiç indirime girmiyor anlamış değilim. pri hakkı bende kalacak şekilde almak isteyen olursa yeşillendirebilir.
  • https://youtu.be/urfhnnmi2ys

yeni güncelleme:
    yeni bölge.
    moose, türkçesi sığınmış. bilmiyordum. iri büyük geyik. ayı ve geyik arasında diyor videoda. zarar da verebiliyor. kırk kilo eti var. ayrıca derisinden 5 kilo fazla taşımamıza yardımcı olan çanta ve mont yapabiliyoruz.
    elektrikle çalışan aletler dışarda da aktif.
    istediğimiz zaman kaydedebilme özelliği.
    custom oyun zorluğu
    hikaye modu zorluğu

adamlar her kuruşu hakediyor.
hesabın var mı? giriş yap