şükela:  tümü | bugün
  • trevanian'ı bana tanıtan kitap. bircok insana detayların fazlaliginin sıkıcı ve okunasılıktan uzak gelmesine ragmen sahnelerin birebir gozumde canlanması beni heyecanlandırmıstı (bkz: kitap okurken heyecanlanmak) cok yasa trevanian
  • trevanian ın o muhteşem kitaplarından biri....
  • (bkz: hesaplasma)
  • bir solukta okunabilinen detaylari aktarmadi basarili uslubu ile olaylari birebir yasattiran basarili trevanian eseri
  • bir trevanian romanı.

başlarda "yok yazar bu sefer yapamamıs ,olmamıs ,bu kurgu iyi degil" ; kitabının sonuna geldiğinizde "kahretsin adam yine yapacagını yapmıs "dedirten,sıradan başlayıp,şok edici bir sonla noktalanan klasik trevanian tokadı.

öncesinde infazcı yı okumak daha iyi olacaktır.
  • trevanian'n detayli ortam, insan tasvirleri içeren, genel kanının aksine bu detayları yormayan romanlarından.

yani;

(bkz: the loo sanction)
  • trevanian'ın kendini tekrarlamis dedirten romani.sibumiden sonra pek etkileyici olmuyor.
  • trevanian'ın türkçesi "hesaplaşma" olarak çevrilen romanı.şibumi'yi okuduktan sonra büyük bir açlıkla bu kitaba saldırdım ancak beni büyük hayal kırıklığına uğrattı.konusu sürükleyici ve alışılagelmişin dışında sayılmaz,kurgusu da oldukça basit.yaratmaya çalıştığı ana karakter(sanat eleştirmeni-casus)'de olmamış gibi pek...kitapta tek beğendiğim yer sanırım,ülkeleri kullandıkları tuvalet kağıdı çeşitlerine göre analiz ettikleri bölüm.tabi amcamın çaylaklık eseridir çokta üstünde durmamak lazım.
  • trevenian'ın ana karakter üzerinden mastürbasyon yapmasından dolayı sıkılıp bıraktığım kitap.
  • trevanian'ın e yayınları'nın 244 sayfalık 4. baskısından okuduğum eseridir. sanat eleştirmeni bir amerikalı'nın ingiltere'de bulaştığı kanunsuz işler, koşturmaca, cinayet ve tüm hikayelerin olmazsa olmazı aşk'ı barındırıyor. trevanian'ın katya'nın yazı kitabından sonra okuduğum ikinci kitabı bana bir üçüncüsünü okumak için gerekli isteği verdi. bu adamla bu kadar geç tanışan aklıma tüküreyim.