• bana fazla gelen film. yarısında evimin salonundan çıktım.
    çok uzun zaman sonra yarıda bıraktığım ilk film oldu.
  • --- spoiler ---

rosemary's baby den fazlasiyla esinlenmis , gorsel olarak rob zombie nin bugune dek cektigi en sanatsal filmi . her ne kadar devils rejects ' in kalitesine yetisemese de halloween facialarindan sonra rob kardesimizin kendisini toparlamasi acisindan guzel olmus . bendeniz gibi bu turun meraklisiysaniz baymadan oturup seyredeceginiz garantili . filmin atmosferi oldukca ilgi cekici . memeleri sarkmis 150 yasindaki cadilar , yavas yavas cougar liga yelken acan tash bir sheri moon zombie , kasvetli salem ve tabii ki de rock n roll !!! bilhassa : the velvet underground . filmde matrix butcesi arayanlar hayal kirikligina ugrayabilir , lakin bu parayla bu kadar yaratik/iblis yapiliyor ,plastik sanatlar acisindan gayet basarili buldum. film kanin-kemigin havada ucustugu , zombie kelleleriyle baseball oynanan bir aksiyon icermiyor , aksiyon bekleyenler yalnis yolda . filmde daha cok fantazi soslu - esrarcengiz bir gerilim hakim .
    jeff hanneman in kaybi nedeniyle kederli oldugumuz bu gunlerde , buzdolabindaki slayer magnet i bilhassa gozume batti .

geri geldigin iyi oldu robert kardesim . nice guzel filmlere hepberaber .

--- spoiler ---
  • rob zombie'nin salem cadı mahkemeleri hakkında ağır söz ve müziğe sahip parçası.

kendisi böyle:
    http://www.youtube.com/watch?v=vv0noicl7ce

sözleri şöyledir:

i speak the truth
    i dare not tell a lie
    one child is in fits
    the other child dies
    now the yellow bird sits upon her finger
    the yellow bird a specter lost to linger

god hates - the lords of salem
    no can ever save them
    god hates - the lords of salem
    no one can destroy them

do you think they suffered
    up on gallows hill?
    burn me and hang me
    and i always will
    tumble like a swine
    a victim of the fury
    glory to the saint
    before you start to bury

god hates - the lords of salem,
    no can ever save them
    no one can destroy them

no can ever save them
    no one can destroy them
  • rob zombie efendiiiii, 3 from hell'in çekimleri bitti dediiin, nerede ulan film? bokum gibi de teaser yayınlamışsın, hiçbi şey anlaşılmıyor. ahh ahh, film türkiye'de vizyona girse de captain spaulding tişörtümle arzı endam etsem. elbette film türkiye'de vizyona girmeyecek ve elbette captain spaulding tişörtüm yok. yalnız, hayal etmesi bile içimi gıcıklattı. uyyyyhhhşşşş. ne diyorduk? heh:

the lords of salem'in başrolünde, rob zombie'nin diğer filmlerinde de oynamış, kıymetli eşi sheri moon zombie bulunuyor. karı-koca gerçek hayatlarında vegan. yaptıkları işlerle, gerçek hayatları arasında uçurum bulunan insanlar bana hep ilgi çekici gelmiştir. sen hariç maykıl ceksın. rob zombie'nin filmlerine bakıyorsun, herkes birbirini deşiyor, şiddet gırla. sonra adamın instagram'ını bir kurcalıyorsun: "veganzombie" heştekleri, badem sütleri, bilmem neler... evet, magazin köşesi bitti.

--- spoiler ---

heidi (sheri moon) yerel bir radyoda dj'lik yapıyor. programında genellikle cadılık büyücülük konuşuluyor, malum salem'deyiz. günün birinde programın bulunduğu kanala esrarengiz (pehey) bir paket geliyor. paketten çıkan şey, the lords adında bir gruba ait plak. yemnediyorum iki gündür, o plaktan gelen "dındındındın" sesinin neye benzediğini bulmaya çalışıyordum. dinlediğim bir şarkıya benziyordu, ama neye? işte o şarkı, hole'dan dicknail'di. ohhhhh beee. riff'ler andırıyor.

ben istemez miydim apartmanımızda cadılık büyücülük konuşacağımız, birbirimize tarot bakacağımız, doğum haritalarımızı yorumlayacağımız teyzelerle yaşamak? bağa desin, "ooo senin lilith kova'daymış, hırıspılığının nereden geldiği belli oldu:))"... ben de ona sağ kroşemi atayım. tarotta kılıç dokuzlusu çıkınca kalp krizi geçirelim, kılıç onlusu çıkınca birbirimizi tokatlayalım, şeytan çıkınca da makas akdkdkf şaka şaka. bakın, örnekköy'ün pasaklı birsen'ine razıyım. amaaa, bana düşen ne? "ahh canııım orası torpille alıyor ya işin zor:))" diyen, ümit sikici teyzeler. o kapınızın önüne koyduğunuz ayakkabıları alıp domuz bağı büyüsü yapacağım.

heidi'nin duvarındaki goooocaaaa le voyage dans la lune'dan istiyorum. o aya 30 saniye bakıp gözlerini kapattığında, isa çıgir. bah sen allan işine...
    --- spoiler ---
  • müzisyen rob zombie, bir cadının salem cadı mahkemelerine dayanan ve modern dünyaya musallat olmak için geri dönen lanetinin hikayesini anlatan bu doğaüstü filmi yazdı, yönetti ve yapımcılığını üstlendi. heidi (sherri moon zombie) , lordlardan hediye başlıklı bir plak içeren bir kutu alan bir radyo dj'idir . kaydı radyoda çaldığında, birkaç kadın transa giriyor. heidi'nin kendisi baş ağrıları yaşamaya ve 1600'lere geri dönüşler yaşamaya başlar. dead awake films , the lords of salem'in "filmin amaçladığı 70'lerin havasını yakaladığını, 'b movıe' türünün hayranıysanız, oldukça saf dehasını yakaladığını" söyledi .
  • iyi şarkı, kötü film. hatta kötü film diyerek filmi övmüş bile olabilirim. imdb puanını* da sheri moon'un götü sayesinde aldığını düşünüyorum.
  • klibini izlemeyi ayrı sevdiğim, ritmini ayrı sevdiğim şarkı.. benim için resim yaparken de çok iyi gidiyor..

...
  • rob zombie'nin senaryosunu yazıp yönettiği film.

http://www.imdb.com/title/tt1731697/?ref_=sr_1
hesabın var mı? giriş yap