şükela:  tümü | bugün
 • 2010 yılında vizyona girmesi beklenen, başrolünü colonel percy h. fawcett rolü ilebrad pitt'in oynayacağı ve aynı zamanda prodüktörlüğünü üstleneceği, david grann'ın kitabından james gray tarafından senoryolaştırılan ve yine kendisi tarafından yönetilecek olan film. bir dizi araştırmacının, 1920'lerde destansı z şehrini ararken kaybolan bir ingiliz albayını aramaları hikayesini anlatır..
 • benedict cumberbatch'ın yerine charlie hunnam'ın geldiği film.
 • kitap olanı muhteşemdir; hem bir kurgudışı çalışma hem de müthiş bir macera romanıdır (david grann manyağı p. h. fawcett bulmak için amazon'a bile dalıyor). aynı janra ait (kurgudışı-macera karışımı) benzer muhteşemlikte diğer bir kitap içinse:

  (bkz: turn right at machu picchu)

  kitabı/kitapları merak ediyor ve kindle'cıysanız, yeşillendirebilirsiniz.
 • sons of anarchy'nin jax'i charlie hunnam'ın başrolünde yer alacağı yapım. ayrıca sienna miller, tom holland, robert pattinson ve daniel huttlestone da kadrosuna dahil olmuş.
 • kitabı okudum, film kitabın yanından bile gecemez demek için günlerin sayılı olduğu film. çok kötü bir film değil, kitaptan uyarlanan filmlerde her zaman eksikler vardır, istisnasız her zaman. ama tek başına film olarak yargılayacaksak buyrun detaylar ..
 • kelimelerin kifayetsiz kalacagı bir film. hayatımda bir cok film izledimses etmedim, emektir saygı duymak gerekir dedim. ama ben bu kadar basarısız, sıkıcı, boktan bir film izlemedim. analiz kasacaktım ama o kadar degmez ki. 3 saatlik cöp yıgını, zamanınızı bosa harcamayın sakın
 • feci iç sıkıntısı yaratan, ne zaman bitecek bu çıkmak istiyorum artık salondan dedirten bayık bir film. yönetmen ve yapımcı ciddi ve epik bir film yapmaya çalışmış sözde. başroldeki elemanın hayatının 20 senelik bir dönemini kapsıyor. adam yaşlanıyor saçlarına ak düşülüyor makyajla falan hani.

  ismine ve afişine kanmayın, indiana jones tarzı bir amazon macerası değil. çok durağan ve ağır ilerliyor sahneler acayip uzatılmış, 2 saat 15 dakika bitmek bilmiyor. başroldeki aktörün kalas gibi oyunculuğu ise ayrı bir mesele, sesi de garip bir şekilde dublaj gibiydi film orjinal altyazılı olmasına rağmen. hani sahnedeki görüntüye göre fazla gür çıkıyo sonradan eklenmiş gibi. neyse biz ettik siz etmeyin.
 • metascore 78 vermis. iyi dediler gittik. iyi degil bence. kritik yapmayi sevmem de beceremem de ama bitmiyor ulan film.

  yani film boyunca dusunuyorum kendi kendime. vardir bir numarasi. adam ruhunu/benligini ariyor da ben anlamiyorum ben okuzum herhalde diye. bildigin maceraperest bir adamin ailesini bile dusunmeden yillar boyu antik bir sehri bulmaya calismasi...