şükela:  tümü | bugün
 • dan brown ın 6 yildir bekledigimiz yeni kitabi.
  15 eylul 2009 da amerika da yayinlanacagi aciklandi. bugun itibariyle barnes&noble dan preorder verilebiliyor.
  kitap robert longdon ın yeni bir 12 saatlik macerasini anlatiyor
 • acaba yazari bu sefer foucault sarkacinin hangi kisminindan esinlenmis diye merak ettigim kitap.

  edit: masonlukla ilgili sallamis bu seferde yazarcik
 • dünyada iki tip insan var bence: dan brown'ın iyi yazar olduğunu düşünenler ve kitaptan anlayanlar. birinci grup sayıca daha fazla ki, kitabın ilk baskısı altı buçuk milyon adet olacakmış (the guardian'a göre, başka kaynaklar beş diyor). bu rakam da, yayıncı random house için bir rekor.

  variety'nin dediğine göre sony, ron howard ve tom hanks'le şimdiden üçüncü robert langdon filmi için konuşmaya başlamış.

  yaşasın vasatın gücü.
 • ön baskısını 8 saat gibi bir sürede okuduğum kitap. en az da vinci code kadar sürükleyici ve heyecanlı. ayrıca bu seferki hikayesi çok daha çarpıcı.
 • "amerikan topraklarında geçen ve başkent washington'un gizli tarihini anlatan bir hikayemiz var. hikayeyi tarihin en eski kardeşlik örgütü mason'ların içine yerleştirdim" diye anlatmış yazar bu kitabını. kitabın yayıncısı ise ilk baskının 5 (beş) milyon adet olacağını söylemiş.
 • eylül ayında çıkması sebebiyle yazlık mekanlarda ve plajlarda boy gösteremeyecek roman. bu durum romanın en azından türkiye için tirajında düşüş olacaktır. yaz başında çıkarsalar başkasının elinde her gören atlayıp alacak, gene bir furya halini alacaktı, herkesin elinde bir kayıp sembol kitabı gezecekti hatta yaz sonu eylüle kadar belki korsanları bile çıkardı.
 • dan brown'ın ilk dört kitabını bir ay gibi kısa bir sürede okuduktan sonra (benim için rekor bir süre :) çıkacağı haberini aldıktan sonra çok sevindiğim ve sabırsızlıkla çıkmasını beklediğim, yazarın son kitabı. ama yazarın kitaplarını okumamış olanlara bir tavsiyem var. bütün kitapları üstüste okumayın. herşey birbirine giriyor sonra. en azından benim için öyle oldu.
 • dünyanın birçok ülkesinde "ülke satış rekorlarını" kırmasını beklediğim dan brown'un yeni romanı.

  6.500.000'lik bir ön siparişten bahsediliyor. öyle ki rakamın 100 milyonu geçerek dan brown'un tüm kitaplarının satış adetleri toplamını geçmesi mümkün.

  ilk önce kitabın adı "süleyman'ın anahtarı" olarak açıklanmıştı. ardından kitabın adını lost symbol olarak değiştirdiler ki, pazarlama açısından müthiş bir iş yaptılar. kitabın satışlarını bu ismin %30 etkileyeceği ve bu farkın 400 milyon $'ın üzerinde bir rakam demek olduğu düşünüldüğünde bir ismin nelere kadir olduğunu ve dan brown'un nasıl takdir edilesi bir kişilik olduğu net şekilde anlaşılabilir.

  türkiye'de bir önceki kitap yaklaşık 350 bin dolayında sattı. eğer eylül ayında amerika ile aynı tarihte piyasaya çıkması mümkün olsaydı türkiye rakamının bu defa 600-700 bini bulması mümkün olabilirdi. ancak aralık ayına kadar korsanların bu ihtiyacı tatmin etmemeleri beklenemez herhalde... ama yine de da vinci code kitabının üzerinde bir satışa ulaşacağı muhakkak..

  kitabın satışını en çok etkileyecek ülkelerden birisi çin. çünkü çin'de da vinci code'nin satışları 500 bin gibi düşük bir rakam olarak gerçekleşmiş (kaynak npr.ogr) yayıncı ile ülke yayıncısı arasında bir problem var sanki burada. bu defa bu rakamın 4 yılda çok değişmiş çin'de düşünüldüğünde birkaç milyon olabileceğini kestirmek zor değil.
 • türkiye'de altın kitaplar tarafından yayınlanacak olan, merakla beklediğim dan brown eseri. yayın evi türkiye çıkış tarihini 15 aralık olarak düşünüyormuş. umarım simgebilimcimizin yeni macerası beklentilerimizi boşa çıkarmaz.