şükela:  tümü | bugün
 • izlemediğim animasyon.ama akademiye göre day&night dan daha iyiymiş.merak etmemek elde değil tabi
 • çocuk ve yetişkinlerin dünyaya bakışını karşılaştıran, çevremizdeki "kayıp şey"lere olan ilgimizi, büyüdükçe nasıl da kaybettiğmizi ve dünyayı nasıl da soluk, tatsız tuzsuz bir yer haline getirdiğimizi anlatan hoş bir animasyon.
 • 2011 yılı oscar ödül töreninde (83. oscar ödül töreni) en iyi kısa animasyon film dalında oscarı kucaklamış film. yönetmenliğini shaun tan ve andrew ruhemann üstlenmiştir.

  izlemek için: http://onlineshortfilms.net/…g-video_6f2232efd.html
 • modern yaşamın tek tipleştirilmiş benmerkezci yaşamlarının, güzellikleri gözardı ederek dünyayı nasıl çekilmez bir hale getirdiğini 16.dakika gibi bir sürede çok güzel anlatamayı başaran hoş bir animasyon.
 • görünümüyle "hauru no ugoku shiro"nun gezgin evini çağrıştırandır.

  mâzimizle mâzisi olan birçok nesneyi ihtiyacımız kalmadığında ardiye vb. köşelerine bırakıyoruz ve bunu yaparken onların gölgesinde oluşmuş hatıralarımızın çoğunu da unutmuş oluyoruz. işte, "lost thing" de onları temsil ederek unuttuklarımızı hatırlatıyor ve buruk bir gülümseme yerleştiriyor maziye dalan gözlerimize.
 • bir çocuk kitabından uyarlanan kısa film.

  mottosu “they must have more important things to pay attention to”dur.

  henüz alışkanlıklarımız bizi gündelik olanın sıradanlığına mahkum etmemişken; modern hayat kafalarımızın içini sadece alışkanlıklarla doldurmamışken; farklıya kuşkuyla veya korkularla değil sevinç dolu heyecanla bakıyorken; hayatımız hep aynı olan yollar, evler, makineler ve insanlarla donuklaşmamışken; bu donukluk bizi çevreye duyarsızlaştırmamışken yani çocukken kurduğumuz hayallerin, o hayallerde şeylere verdiğimiz yeni biçimlerin yani kayıp olan şeylerin hikayesi ise bu kısa filmin konusudur.

  vakit ayırmanız gereken önemli şeylere küçük bir ara verin ve yıldızlara bakın, onlarla resim yapın (bunun için kendinize izin vermeniz yetmeyebilir; şehrin ışıklarının da size izin vermesi gerekebilir) sıradan olanlardan kurtulmak için güzel bir başlangıç olabilir.
hesabın var mı? giriş yap