• çok beğendim. russel crowe'un performansına da hayran kalmamak elde değil. gerçek bir hikaye olduğundan uçuk twistler yok ama izlediklerinin de tamamen gerçek olduğunu bilmek fantastik öte yandan.
  • dün ilk bölümü yayınlanan ve kadrosuyla göz dolduran 7 bölümlük showtime mini dizisi

fox news kurucusu roger ailes'in hayatı ve kariyerini takip edeceğimiz dizinin başrollerinde russell crowe, sienna miller, naomi watts, seth macfarlane ve annabelle wallis bulunuyor

türkiye gösterim haklarını digiturk almış gibi görünüyor
  • kadro çok başarılı ama russel crowe tüm projeyi neredeyse tek başına sırtlamış.

canlandırdığı karakter açıkçası öyle çok tanıdığım bildiğim biri değil ama tüm pislikleri öyle klas ortaya dökülmüş ki lavuktan şu an gıcık kapıyorum.

dizide abd medyası ve siyasetine ait kavramların hepsi var, tehdit şantaj, ispiyon, provokasyon, hedef saptırma vs.
  • şimdilik, pek kimsenin bilmediği showtime’ın güzel, küçürek dizisi*.
    dizi, gabriel sherman'ın the loudest voice in the room adlı kitabından uyarlanmış ve 5 bölümden oluşuyor.

fox news’un başındaki roger ailes adlı paranoyak adamın, ülke siyasetine ve gündeme etkisi heyecan ve gerilimi fena artırıyor. *
    sistemse al sana sistem dizisi bir nevi.
    izlenesi, tavsiye edilesi.

edit: bölümleri 7 yapalım.
  • çok iyi dizi. muhakkak herkes izlemeli. hem de her ülkenin vatandaşı izlemeli. bir medya patronunun ne kadar pis olabileceğini, daha doğrusu bu kadar kötü bir insanın üst kademelerde var olabileceğini göstermesi bakımından çarpıcı, can sıkıcı, moral bozucu.

bir de russell crowe o sempatik tipine rağmen, böyle pislik bir herifi oynayarak ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu ispatlamış oldu.
  • “insanlar bilgilenmek istemez, ian. bilgilendiklerini hissetmek isterler”
  • fox news un kuruluş ve gelişimini ex ceo su roger ailes ekseninde işleyen 7 bölümlük muhteşem, şahane, harika dizi...hafif documentery tadında birşeyler izleyeyim, sansasyonel bir konusu olsun, oyunculuk, çekimler ve görsellikte tatmin edici olsun diyorsanız doğru dizi tercihi olacaktır. cumhuriyetçi parti politikaları, oy tabanı ve medyasının mide bulandırıcı yapısı gayet başarılı ve çarpıcı bir şekilde işlenmiştir. 7,9 imdb puanı haksızlıktır, vicdansızlıktır, adicedir..eyyy imdb, sen kimsin be!
  • 3 bölüm izledikten sonra roger ailes'i canlandıranın russell crowe olduğunu öğrenip şok geçirdiğim dizi.
  • tavsiye etmekle birlikte hakkında bu kadar az entry girilmiş olmasına şaşırdığım dizidir efendim.
    evet başını, sonunu hatta olacakları biliyorsunuz ancak oyunculuklar muazzam, ana karakterin cüretkârlıkta sınır tanımazlığı, bizim siyasetçiler gibi her olaydan mağduriyet çıkarması sinir bozucu olsa da tv dünyasını bu denli çözüp istediği gibi şekillendirmesi ise hayranlık verici.

benim gibi dizi meraklısı olup bünyesine aşırı dozda house of cards zerkedilmiş ve izledikten sonra da boşluğa düşmüşseniz barındırdığı entrikalar iyi gelecektir ve “kısmen” de olsa o tadı alabileceksiniz diye umuyorum.

son olarak da robert ailes’in kurmuş olduğu kanalı amerika kanallarından çok türk tv kanalları ve yapımcılarının örnek alması da çok ilginç.
    dizide geçen haberleri izlerken aklınızdan ister istemez bizdeki haberler geçiyor.
    özellikle insan gezi olaylarından günümüze kadar dönen haberlerin yanlılığını ve ne derece manipülasyon barındırdığını düşünmeden edemiyor.
  • 2013den beri dizi ve film kanalları dışında hiç bir kanalı televizyonda tutmayan biri olarak dönüp de bu tarz dizileri izlemek nasıl bir ikilemdir ya... bu diziyi izledikçe medyaya bir kere daha gıcık olup tüm kanalları silesim geliyor. lan zaten sildim daha ne yapayım bir de cihazı mı kırayım, üstüne mi sıçayım... paradoksa girdim resmen

ps: çok başarılı bir yapım
hesabın var mı? giriş yap