şükela:  tümü | bugün
 • direkt kültür zedeleyici, insanları, "olmuyorsa sevgilini değiştir"meye, "aşk gemisi" terimine alıştıran bir diziydi. dürzülüğün daniskasıydı. ülkemizde, kadınlarımızın gemici üniformasına saniyesinde tav olmalarına neden olan, bilinçaltlarına gemici üniforması sahibi insanların tercih edilebilirliklerini ve seksi olduklarını yerleştirmiştir. bundan faydalanıp beyaz elbiseler giyerek etrafta dolaşan bir dolu insan türemişti zamanında.

  geminin kaptanı gavin macleod'un pis sırıtışı, "aşk gemisi" sözü geçtiğinde hep aklıma gelir, midemi bulandırır. yıllar sonra oz'da cardinal olarak karşımıza çıkan bu amca, iğrenç gülümsemesinden hiç bir şey kaybetmemişti.

  genelde 3 tane hikaye olurdu her bölümde. dizi başlayınca evvela yeni tipleri tanırdık hafiften, dertlerini, heyecanlarını izlerdik. sonra ortalarına doğru bir gerilimler olur, problemler ortaya dökülür, sonlarda da bu 3 hikaye bir şekilde, binbir dalaverayla birbirine bağlanır herkes gevşek gevşek sırıtırken dizi biterdi. formülü buydu kısaca.

  geminin gerçek adı princess cruises'di ki halen, meraklılarını oradan oraya gezdirmekte, parası olan "aşk ve balayı" meraklısı leş-manyak romantik bünyelere hizmet etmektedir.

  şimdi de filmi yapılıyomuş "aşk gemisi"nin, ebeler-dedeler izler, sinema'dan çıktıktan sonra da parklarda bahçelerde oynaşır şakalaşırlar herhalde.
 • "a$k gemisi" olarak turkiye'de gosterilen dizinin orjinal adi. bir donem turkiye'de pek sevilmi$tir.
  (bkz: ukte dolduruyorum)
 • vicky diye bir kız vardı gemide. bok kadar boyuma ve yaşıma rağmen aşıktım ben ona.
 • ayzek diye zenci bir adam vardı bu dizide, sanırım kendisi hayatımda dikkat ettiğim ilk zenciydi, bıyıklı mıyıklı bi adamdı, miçomuydu neydi.salak biri olmalıydı ki,
  babam bana kızdığında,
  "gerigerzek ayzek!" diye takılırdı.halen ayzek ismini duysam gerigerzek tamlaması gelir şu aklıma.
 • gopher ve doktor karakterleri de demirbas ayrica sonradan eklenen kaptanin kizi rolunde bir adet teenage vicki..
 • (bkz: sevis gemisi)
 • yıllar geçse bile dizinin müziğini duyduğunuzda her kelimesinin ve tüm melodinin eksiksiz aklınızda olduğunu hayretle farkettiğiniz 80 li yıllar dizisi.
 • jenerik şarkısını jack jones seslendirmiştir.
 • şarkısını jack jones seslendirmiştir. hey gidi günler diyenler için:
  http://www.youtube.com/watch?v=zmulkpthrag
 • ben bunun 1998 cekimi olanini izlemistim trt1'de. kucuktum aslinda tam hatirlamiyom ama baya hosuma giderdi. kaptanin bir oglu vardi, asiktim ona. sonra oglan dizide biriyle yatiyodu, genclik iste cok uzulmustum. bize ters boyle isler ne de olsa.

  bir de bu cocugun ilk defa biriyle yatmayi planladigi bolumde unutamadigim bir sahne vardi: cocuk herkese ilk dea kac yaslarinda biriyle yattiklarini sormaktadir. sonra babasina gider 'baba ilk defa kac yasinda biriyle beraber oldun?' der. babasi -tam olarak hatirlamiyorum sayiyi ama su olversin- '25' der. cocuk 'him. demek sen annemle ilk defa yattiginda ben 8 sakiz yasindaymisim.' der, ben de koparim. hafiza iste, salak salak seyleri hatirlar boyle.