şükela:  tümü | bugün
 • a tribe called quest in, 24 eylul 1991 tarihinde cikardigi album. jive records etiketini tasiyor. jazz-rap olarak adlandirilmis ve otoriteler pek bir begenmis. simdiye kadar jazz in atmosferini ve hip hop un tavrini boyle zekice bir araya getirebilen bir yagiz delikanli bulunmamaktaymis. playlist i asagidaki gibi.

  1. excurcisons
  2. buggin out
  3. rap promoter
  4. butter
  5. verses from abstract
  6. show business
  7. vibes and stuff
  8. the infamous date rape
  9. check the rhime
  10. everything is fair
  11. jazz (we ve got)
  12. skypager
  13. what
  14. scenario
 • a tribe called quest'in 91 çıkışlı ikinci albümleri. inanılmaz sampleları içerisinde barındırmasının dışında insan üstü bir musiki yeteneğinin ürünüdür ki dinleyince olamaz,bu yapılamaz dersiniz sıklıkla. busta rhymesın da konuk olarak yer aldığı albümden check the rhime,jazz(we've got) ve scenario olmak üzere üç tane single yayınlamışlardır.müzik endüstrisine geçiren,date rape,hip hopdaki şiddet ve nicesi gibi konuları irdeleyen şarkı sözleri de adeta bir tığ ile müziğe örülmüş gibi karşımızda durur.hem public enemydir hem jazzydir bu albüm.beats that are hard, beats that are funkydir*. hatta çok çok daha fazlasıdır.bütün bir albümdür,birbirinden ayırt edilemez eşsiz tını ve sözlerle doludur. hem otoritelerden hem de gönüllerden her daim tam puanı almıştır,almaya devam edecektir.
 • ron carter'ın da yüreğini konuşturduğu, o olmazsa zaten olmamış olacak albümdür.
 • efsaneleşmiş a tribe called quest albümü.her bir şarkısı klasiktir.rest in peace phife dawg
 • 22 ocak 2020 tarihinde dinlerken 1991 yılında ilk çıktığı zamanki rap sahnesini hayal ediyorum. acaba o zaman dinleyenler de bu kadar evrensel bir müzik dinlediklerinin farkında mıydılar?

  a tribe called quest her zamanın modası. bunun en büyük sebeplerinden bir de farklı müzik türlerini (jazz, funk, hip hop) çok güzel bir şekilde harmanlaması ve bunu çok havalı bir şekilde (jazz rap, alternative hip hop) sunması.
 • hip-hop' ın yenilikçi grubu a tribe called quest, the low end theory ile o güne dek ve o günden beri hiç duyulmamış bir rap ve caz karışımına imza attılar. meşhur caz melodilerinden alınmış samplelar ( ron carter ''verses from the abstract'' te kontrbas çalar ), üzerinde döşenmiş minimal programlanmış ritimlere ve klavyeye dayanan bu sade çalışma, q-tip ve phife dawg için mükemmel bir zemin teşkil etmekteydi. ayrı ve birbirinden farklı yorum tarzları, kendisini iki farklı sesle ifade eden tek bir sanatçı gibi algılanmalarını sağlayacak şekilde birleşir ve ayrılır.

  çağdaşlarının çoğu silah, para ve kadın düşmanlığı temalarıyla rap yaparken, tribe böyle yapmadı ve afrika bambaataa ve eric b. and rakim gibi sanatçıların ayak izlerini takip ederek sosyal ve ırksal sorunları, müziklerinin ön planına yerleştirdi. ilk albümlerindeki terbiyeden yoksun sözleri hafifleten phife ve q-tip, toplumsal meselelere konsantre olmayı seçti. konuları cinsel şiddetten (the infamous date rape) rap ve müzik sektörünün eksikliklerine (rap promoter , show business) kadar uzanıyordu. jazz (we've got) şarkısında kendi geniş ve rahat felsefelerinin özünü anlattılar.

  the tribe called quest bu albümle birçok konuyu ele almış, bugün bile halen örnek gösterilen ve öykünülen, eşi benzeri olmayan bir iş çıkarmışlardır.
 • rene rosado (the conners, major crimes), eddie martinez (the sinner, narcos mexico), ricky russert (ı tonya, queen bees), ve aktor/rapper scotty tovar (empire, the mosquito coast) gibi isimlerin kadrosunda yer alacağı

  --- spoiler ---

  the low end theory—based on a story by sofia yepes—centers around raquel (yepes), an aspiring beats producer in the low-budget hip-hop world moonlighting as a drug money launderer, who ends up stealing from her crime-lord boss to pay off debts owed by the woman with whom she is having an obsessive affair.

  described as a fresh take on a film noir, the movie is one of the first to take this classic genre and set it within the latinx and lgbtq+ world, and its crew will be heavily represented by these communities.

  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap