şükela:  tümü | bugün
  • temmuz 2012'de gösterime girmesi beklenen, başrollerinde morgan freeman, virginia madsen ve madeline carroll'ın oynadığı rob reiner filmi. trailer için:

http://www.youtube.com/watch?v=2eco5tbnd4q
  • sırf morgan freeman oynadığı için izlediğim film.morgan f. bizleri yine o muhteşem oyunculuğuyla etkiliyor.hayal gücünün nasıl bir şey olduğunu anımsamak isteyenler için tavsiye edilir.
  • iyi bir oyuncunun ve oyunculuğun önemini gösteren bir film. senaryo vasat ama morgan freeman o senaryoyu bile seyrettiriyor.
  • morgan freeman, tekerlikli sandalyede engelli ve yazamama krizlerine girmiş, alkol bağımlılığının sınırlarında bir yazarı canlandırıyor; krizden çıkmak için gelinen bir kasabada geçirilen yaza dair bir film; yer yer sıkıcı ama yine de sonuna kadar izletiyor kendini.
  • allah gecinden versin ama morgan reyiz ölmeden tüm filmlerini doya doya izlemek gerek. ölürse ağlamaktan izleyemem. zenci dedem o benim.

bu da o filmlerden biri.
  • cok etkileyici bir film. hasta yatağımda izleyip vayy bee dedirtmistir bana. senaryo ortalama ama, görüntüler süper, film boyunca o adada yaşamak istedim. hele ki morgan freemanin oyunculuğu aldi götürdü beni...
  • bol bol stranahans colorado whiskey iceren film. denemek lazım en kısa zamanda.
  • simdiye kadar otobüste izlediğim en güzel ve kaliteli filmdi. genelde kısa, sıkıcı, vasat oyunculuklari olan filmler olur uzun yolda. bu film kesinlikle istisnaydi. morgan freeman'in etkisi yadsinamaz tabii. alkolik ve biraz aksi bir ihtiyarı canlandırıyor.

film sıcak bir havada geçiyor. hareketli bir film olmamakla birlikte uzatilmaya calisilmadigindan rahat bir seyir keyfi var. monty'nin, finnegan'a hayalgücünü caddede ne görmediğini sorarak anlattığı sahne hoştu. bittiğinde sevgi ve huzur kaplıyor insanın içini ya da seyahatin verdiği bir hassaslik var içimde bilemedim şimdi.
  • 109 dakikalık, 2012 yapımı film.

6 / 10.

this is spinal tap adlı kültünden hatırladığımız rob reiner yönetimindeki the magic of belle isle, tek oyuncu omuzlarına emanet edilmiş, güzel bir mekanda çekilmiş, dingin ve sade bir film.

hikayenin emanet edildiği kişi usta aktör morgan freeman olunca, o da üzerine fazla bir "iş yükü" binmeden naifçe oyunculuğunu sergilemiş ve hikayeyi takip edilebilir kılmış. senaryo arada teklese de; özellikle freeman'ın replikleri güzel ve zaman zaman da gerçekten yüz güldürür cinsten.

ailecek de izlenebilecek, güzel diyaloglar içeren keyifli bir seyirlik.

her eve imdb
  • aktorluk kavraminin icini doldurmak bu iste. morgan freeman gibileri cok fazla gelmiyor. 8. senfonisine guzel bir atif yapilan beethoven icin en guzel sahnelerde yapilan "moonlight" temasi da sonata calinmamis olsa da cok tatliydi.