• 14.000 yıldır yaşadığını iddia eden bir adamla, bir grup akademisyen arasındaki diyaloglar üzerine kurulmuş, 2007 yapımı film.

  detaylı bilgi için:

  http://www.imdb.com/title/tt0756683/
 • fikri ilginc olmasina ragmen fikrin uygulamasi kanimca orta derece olan bir film.

  --- spoiler ---
  adama sorulabilecek bir cok sorunun sorulmamasi ve sonundaki uber dandik, gelisi ucyuz milyon yil oteden belli olan, "supriz" filmin kalitesini dusuruyor...
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  öyle hemen afişine aldanıp ısın kılıcı, nebuchadnezzar falan beklediğim ancak 8 kişinin bir evdeki diyaloglarından oluşan son dönemin en iyi bilimkurgusu.
  jerome bixby tarafından yazılan inanılmaz bir konuya sahip. başlarda green label görene kadar cok vasat saydıgım ancak ilerledikçe insanı allak bullak eden bir film. 14.000 yıldır dünyada oldugunu anlatmaya çalısan adam ve onu hadi len sen de şeklinde dinleyenler arasında geçen 87 dakikalık başarılı, farklı bir film. filmin tamamının bir ev ve onun bahçesinde geçmesi filmi, bir tiyatro veya audiobook yapıtına benzetmekte. çok yuksek butçeler yerine zekice düşünülerek de bilimkurgu filmi yapılabilecegini gösteren mükemmel bir film.
  --- spoiler ---
 • bir oda içinde geçen, ne kadar inanırsan o kadar anlarsın, ne kadar anlarsan o kadar inanırsın, filmi. yazanın eline sağlık; ben beğendim, bunu bilse yeter.
 • bana parfümün dansı kitabını ve joan osborne'un one of us şarkısını hatırlatan ilginç bir film. adamın hiç yaşlanmaması ve 10 yılda bir yer değiştirmesi ise dorian gray i anımsatıyor. bunun dışında ilginç bir senaryo, ilginç bir konu ve düşündürücü bir film. 14.000 yıldır yaşadığını iddia eden bir insana hangi soruları sorardınız? ya da insanoğlunun onbinlerce hatta yüzbinlerce yıldır yaşadığını düşünüp yaşadığımız zamanı sorgulamak nasıl bir duygu? bu yüzden etkileyici.
 • --- spoiler ---
  filmin sonunda psikiyatrist adamımızı tanımamalıydı dedirten film. niye kanıtladın ki şimdi adamın söylediklerinin doğru olduğunu? (en azından yaşlanmadığını). tamam anlıyorum biz seyirciler film boyunca o anı bekledik. söylediklerinin doğru olmasını istedik, ama niye seyirciye bırakmadın bu kararı? (bkz: bir senariste sitemdir.)
  --- spoiler ---

  her şeye rağmen dört dörtlük bilimkurgu olan film.
 • 12 angry men gibi genellikle tek bir odada geçiyor. pozitivist bilim adamları ve 14000 yaşında olduğunu iddia eden bir adam aynı odada bu sefer. şüpheden şüpheye sürüklüyor. oldukça sade ve bi kaç müzik haricinde tek planda yapılan çekimlerle kotarılmış. geniş kitlelere seslenen bir film olsaydı oldman ın anılarını görme imkanına kavuşabilirdik ama belli ki iyi bir kadroyla ve düşük bir bütçeyle zihinde soru işaretleri yaratmayı yeğlemişler. güzel bir film. inanmıyorsanız (bkz: imdb)
 • az bütçe ve akıllıca yazılmış senaryoyla tek odada bile geçse nasıl iyi ve sürükleyici film yapılabileceğinin kanıtı.

  genişletilmiş bir versiyonu olsa da daha çok anı dinlesek.