• son sahnesinde mükemmel bir kroşe çakmış gözyaşlarına boğmuş film
  • düşük bütçeli yapımların en kralı denilebilecek filmdir kendisi. insanın beynini alır, evrende bir tur attırır, geri getirir resmen. şahsen filmin sonunda, ne izledim lan ben, demiştim. öyle de bir etkisi vardır.
  • her insanın hayatına etki etmiş, kendisi için eşsiz bir öneme sahip filmi vardır. benimki hayatımın direklerinden birini üstüne diktiğim the man from earth filmidir. tek mekanda geçen film basit tabirle arkadaş birkaç üniversite profesörünün sohbetini konu alır. film sizi içine çeker, odada bir koltuğa oturtur ve kendinizi akan muhabbetin içinde bulursunuz. bu süreçte kendinize pek çok soru sorar yine pek çoğunun cevapsız kaldığını ve öyle kalmaları gerektiğini fark edersiniz. mutlaka izlenmelidir, tavsiyemdir.
  • az önce izlediğim tanrıların ve inançların dünden bugüne evrimini anlatmaya çalışan, gerçekliği sorgulatan, doktrinler,aforizmalar ve karşılıklı nitelikli sohbetler barındıran, ne kadar aksiyon,suç,fantastik film olmamasına rağmen sürükleyen ve seyirciyi konusu ve kurgusu gereğiyle kendine bağlattıran, nacizane ve yegane filmlerden biridir.

bu film hemen hemen her insana cazip gelir. çünkü filmin konusu, film içindeki karakterlerin konuştukları hususlar; her insanın merak ettiği, kişi yalnızken beynin insana yönelttiği soruları barındırır.
    aynı zamanda izleyiciyi (bkz: john oldman) karakterine yerine koydurur ve öyle bir yaşamı seyirciye hayal ettirmeye çalışır.bu sebeplerden , oyunculuklar harikulade olmasada seyirci kitlesini o odanın içine sokar ve düşündürür,sorgulatır.
    200.000$ değerinde düşük bütçeli bir film olmasına rağmen kaliteli bir filmdir, her insanoğluna tavsiye edilir.
  • mottosuyla gönüllerde taht kurmuş filmdir;
    "ne kadar inanırsan o kadar anlarsın, ne kadar anlarsan o kadar inanırsın"
  • filmi geç keşfettim . filmden önce bu konularda internet ve kitaplardan araştırma yaptığım için filmi izledikten sonra boşluğa düşmedim. zira ,uzun süredir boşluktayım. topluma adapte olacak mite ihtiyacım var . iyi olmak ve güzel ahlaklı olmak için yaşıyorum; ancak, toplumda kötülük egemen. toplumu bir arada tutan mitin, çağımızda bilim ve getirileri ile refah olduğunu düşünüyorum ; ancak, yaşadığımız toplumda cehalet ve getirisiyle kötülük hakim .
  • --- spoiler ---

filmin sonunda gerçekleri will e söylemesi sıradanlaştırmıştır
    --- spoiler ---
    keşke ikincisi çekilmesyedi bu filmin
  • diyalogların güzel olduğu ancak oyunculuğun ve filmin işlenişinin çok kötü olduğu bir filmdir. film o kadar kötü işlenmiş ki sanki 2007 yapımı olan bu film 1950'lerin sinema bilgisiyle çekilmiş. ayrıca araya heyecan getireceğim diye diyaloglar arasına serpiştirilen birkac hareketli sahne de gayet çocukça olmuş. kısacası yönetmen güzelim diyaloglari mahvetmis.
  • mevcut hali de güzeldir ama iyi bir yönetmen ve iyi oyuncular ile yeniden çekilse, zaten iyi olan film çok iyi olabilir.
  • konu çok ilginçtir. ama oyunculuk seviyesi diptir. tek mekan filmi evet doğrudur ama mekan biraz daha detaylandırılabilirdi. diyaloglar insanı farklı düşünmeye itebilir. kendinizi savunuyor yada küfür ediyor pozisyonda bulabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap