• dünyaca ünlü oliver twist romanının yazarı charles dickens'in, para sıkıntısı çektiği bir dönemde yayınevine noel kitabı yazma sözü vermesi ve sonrası gelişen olayları anlatan 2017 yılı yapımı film. gayet hoş ve eğlenceli yapımı öneriyor ve iyi seyirler diliyorum.
  • viktorya donemi ingilteresinde gecip, icinde asyali, hintli ve zenci karakter bulundurmadigi icin pek parlatilmamis olan underrated film. temposu, sinemagrofisi, karakter kurulumlari ile siradan "a christmas carol" temali filmlerden farkli, guzel bir film.
  • kitapları okuyoruz, filmleri çekiliyor filmlerini izliyoruz. ama yazarın hayatını veya neden böyle bir kitap yazdığını bilmiyoruz. ışte bize onu anlatan bir film olmuş. oyunculuklar, müzik ve atmosferin son derece başarılı olduğu yer yer gotik, yer yer harry potter'a benzeyen sahnelerin olduğu güzel bir film.
  • ortalama 10 senede bir, yeniden filmi çekilen " a chirstmass carol" romanının ne şartlar altında yazıldığını anlatan ve bunu izleyiciye yazar charles dickens' ın psikolojisi ve yazma tarzı ile başarlı bir şekilde anlatan güzel bir film. kitabın baş karakteri scrooge film boyunca dahil olduğundan konusunu anlamanız için kitabı okumuş olmanız yada filmlerinden birisini seyretmiş olmanız şart, yoksa bir anlam ifade etmeyecektir. izlemeyenler için1951 yapımı scrooge kitaba en sadık olanı, eski filmlerden hoşlanmayanlar ise 2009 yapımı jim carreyli versiyonunu izleyebilir.
  • charles dickens kesinlikle zırdeliymiş. hoş öyle olmasa böyle bir hikayeyi kaleme alamazdı muhtemelen. güzel film olmuş.

sevimli.
  • çok şirin ve sıcacık bir film. soğuk bir kış akşamı aileyle beraber izlemelik.
    notum: 8/10
  • he is the man who has influenced nearly all over the world for centuries
  • sanatçıların çok iyi bildiği, sanatçı olmayanların hakkında fikir sahibi olmadığı ‘ilham’ı kusursuz betimlemiş film.
    hem sanatçıların eserleri için ihtiyacı olan ilhamı hem eserlerin insanlara verdiği ilhamın hikayesi.
    ayrıca böyle büyük sanatçıların böyle büyük eserleri nasıl yarattığını da bir kez daha görüyoruz. biraz deli olmak lazım...
  • yazar olmak isteyenlere şiddetle tavsiye edebileceğim bir film. ayrıca lordkaanın dediği gibi bu filmi izlemeden önce mutlaka "christmas carol" izlenmeli ya da okunmalı. yoksa bazı sahneler anlaşılmayabilir. christmas carol kitabı hangi zor koşullar altında yazıldı ya da hangi olaylar ya da rastlantılar böyle bir muhteşem kitabın yazılmasını tetikledi onu anlatıyor. ben çok sevdim. christmas carol'ı sevenler bu filmi de sevecektir diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap