şükela:  tümü | bugün
 • ünlü hintli matematikçi srinivasa ramanujan'ın hayatının anlatılacağı biyografik film.

  filmin başrollerini jeremy irons ve dev patel üstlenecek. irons ünlü matematikçi g.h. hardy'i, patel ise ramanujan'ı canlandıracak. yönetmenliğini matthew brown yapacak. 2014 yılında filmin çekimlerine başlanacak.

  http://www.bakiniz.com/…e-ekrandan-yeni-gelismeler/
 • filmin fragmanı.
 • aynı isime sahip robert kanigel kitabının uyarlama filmi.

  fakat, matthew brown kim abi?
 • bu hafta vizyona gireceğini öğrendiğim film. heyecanla beklemekteyiz.

  ''... onun dehasına sahip biri yokmuş sean.'' good will hunting
 • oylesine guzel islenmis bir kurgusu var ki; baslamasi ve bitmesi bir olmus; muthis bir hikaye; ayrica 1. dunya savasi ile ilgili gondermeler ve sahneler; hardy'nin ve ramanujan'in film boyunca gelisen iliskisi ve sonu olmus bu film dedirtiyor.
 • jeremy irons için ortalama bir rol, dev patel için de daha iyi ve üst kademe filmlerde rol almak için bir basamak olarak kullanmak istediği bir karakter bulunduran, ortalama, izlenebilir, a beautiful mind havalı bir film. karakter gelişimleri ve hardy-ramanujan dostluğunun oldukça yavaş gelişimi başarılı anlatılmış.

  filmin bana göre en iyi tarafı littlewood rolündeki toby jones'dur.
 • dev patel in slumdog millionere ile başlayıp news room ile devam eden kariyerindeki yeni zirve.

  kesinlikle muhteşem bir oyunculuk çok etkileyici gerçek hayat hikayesi ile birleşince daha da çapıcı.

  uzun zamandır bu kadar akıcı ve duygu yoğun * bir biyografi izlememiştim. dilerim hakkettiği ilgiyi görür.

  -s!-

  o değilde göz göre göre ölmüş ya adam. deha dediğin şeyi bulmak imkansıza yakınken yeryüzünde değerinin tarihin hiçbir döneminde asla bilinmeyip hoyratça harcanıyor olması ne acaip.

  -s!-
 • konu enteresan, oyunculuklar fena değil, jeremy irons'ın hatrı var ama esneyen ağzın, ölü balık gözü gibi kayan gözlerin, 50. dakikada bastıran uykunun önüne geçecek tek kare yok. polar battaniyeye sarınıp bi şansınızı deneyin. gına geldi bu 'tortured genius' geyiğinden. hep anlaşılmıyolar, hep sistem kurbanılar, hep parlak fikirlerinin kaynağı vahiy styla. pöfff yazarken içim şişti.
 • az önce bitirdiğim, hayran kaldığım, bana yeni ufuklar açan film. şimdi sayın srinivasa ramanujan'ın hayatını, önemini daha çok araştırarak bu geceyi noktalayacağım.

  1) sıkıcı diyen orospu evlatlarına inanmayınız. 15 yıldır profesyonel olarak film izliyorum. gayet akıcı.
  2) oyunculuklar güzel. bir sürü olay oluyor.
  3) duyguyu abartmamışlar. her şey tam kıvamında.
  4) jeremy irons reyiz gerçekten. ses tonu bile profesör adamın amk.
  5) izleyin. yadırgayın. deyin ki "bizim 10 liramızın arkasında formüller falan var. kel bi adam. o da matematikçi. onun hakkında neden hiçbir şey yok?" diye sorun kendinize.