şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: hhhh)
    (bkz: reinhard heydrich)
  • (bkz: anthropoid) 'den sonra bir (bkz: reinhard heydrich) suikasti filmi daha. diğerinin aksine burada prag kasabı 'nın karakterine yoğunlaşılmış. suikastçiler ikinci planda...
    tabi heydrich'in nasıl bir orospuçocuğu olduğu tam olarak anlatılmıyor. ama torpil geçildiği için değil, sinema bunun yeri değil. sapıklığı ve psikopatlığı ile ilgili doneler yer alıyor.
    jason clarke iyi iş çıkarmış, rosamund pike , mia wasikowska gibi isimler var.
  • olmamis film. karman corman ne anlattigi belli olmayan birsey,

    --- spoiler ---

    baslarda reinhard heydrichin karakteri ve nazi partisindeki yukselisini anlatirken hop bir bakiyorsun prag'da cekoslavak suikastcilerin hayatini izliyoruz; sonra arada bir takim aksiyonlar catismalar; birazcik heydrich'in karisiyla iliskisi derken suikast ve sonrasindaki aksiyonu anlatmaya basliyor ve suikastcilerimizin nasil tanistigini gosterip sonlaniyor. e hani nerede the man with the iron heart?

    filmin ikinci yarisinda neredeyse heydrich olmadigi gibi heydrich'e ait bir hikaye, metafor, oruntu, gonderme vs hic bir sey yok.

    --- spoiler ---

    halihazirda suikasticilerin hikayesi ve suikasti cok daha duzgun ve tarihe bagli sekilde anlatan anthropoid filmi varken; bu filmin prag'da gecen yarisi cop haline gelmis.

    onun yerine prag'da olup bitenleri heydrich ve naziler tarafindan anlatsa, bunlarin cekoslavak halkina yaptigi zulumlerden bahsetse hem derli toplu bir film olur; hem film ismiyle alakali olur; hem deanthropoid filmini tamamlar hale gelirdi.