şükela:  tümü | bugün
1278 entry daha
  • son zamanlarda bu kadar güzel açılış müziğine sahip başka bir dizi izlememiştim. o kadar iyi ki, eğer diziyi hiç izlememiş olsaydım aklıma direkt ana karakterin bir mandalorian olduğu star wars dizisi aklıma gelirdi. her neyse star wars evrenine karşı ufacık bir ilginiz varsa dahi bu diziyi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
  • ahsoka tano'nun gelişiyle dizinin üstüne kürekle yeni teoriler atılmaya başlanan dizi. yaddle'ın grogu bebişkosunu aradığı teorisini okudum mesela, açıkçası mantıklı geldi. bildiğiniz gibi yaddle, clone wars'un başlamasıyla sikerler böyle işi, jedi'ın yolu bu değil diyerek kayıplara karışıyor, order 66'i hasarsız atlatmış olması muhtemel. zaten bu türbe yeşili renkte, cevşen suratlı ırk hakkında aşırı az bilgimiz var, evrende de öyle sağda solda görünmüyorlar. dolayısıyla grogu cidden yoda ve yaddle'ın çocuğu olabilir. jedi'lar için evlenmek, aşklaşmak yasak eyvallah ama istisnalar mevcut. mesela yine yoda ile yaddle gibi jedi council'de bulunan uzun yüzlü reis ki adi mundi, ırkının soyu tükenme tehlikesi altında olduğu için evliydi ve üç çocuğu vardı. besbelli bu tarz istisnai durumlarda aşk ve şehvet force'un izniyne filizlenebiliyordu. benzer şekilde kit fisto ve aayla secura'nın birbirine karşı boş olmadığını biliyoruz. yoda öldüğünde 900 yaşındaydı, grogu doğduğunda 850 yaşında olduğunu ortalama alırsak ve yaddle'ın filmde gözüktüğü yaşı 480 küsürse, yoda'nın acun, yaddle'ın şeyma ve grogu'nun melissa olduğunu rahatlıkla bulabiliyoruz, çünkü.neden.olmasın?

grogu bülbülünün hafızasını kaybetmiş olması da yeni soru işaretleri yaratıyor. boncuk her şeyi doğru mu hatırlıyor, ismi cidden grogu mu tüm bunlar aşırı tatlı derinliklikler katıyor. dizi umarım clone wars ve rebels'dan karakterler kata kata ilerlemeye devam eder. şu halimle maz kanata bile görsem kusarım ve lütfen dizide bir şeyler olsun, son üç film asla yaşanmamış olsun ben jar jar binks dilleşmesine dahi razıyım.

bi şöyle bi durum var aslında spoiler değil ama bu sezonluk keyif zevkini düşürebilir diye spoilerlıymış gibi yazıcam;

--- spoiler ---

senaristlerin geçtiğimiz nisan ayında ezra bridger ve thrawn için oyuncu aradığı pek çok geek sitesinde yayınlandı. çekimler pandemi öncesinde tamamlandığından bu sezon iki karakteri de göremeyiz diye düşünüyorum.
    --- spoiler ---
  • tanrım. ikinci sezona hiç başlamamıştım. 5 bölüm olunca dedim ki her hafta sonu bir bölüm izler keyiften keyfe koşarsın.

nere koşuyorsun amk.

ilk gece iki bölüm de zor tuttum kendimi sonraki gece 2 daha ve dün bi tane hooops bitti.

ortada kaldım. baya bildiğin bağımlı gibi yeni bölümü bekliyorum.

efsan iş. efsane. her bölün üstüne koyarak gidiyorlar. muhteşemmmm

--- spoiler ---

baby yoda nesli tükenmekte olan gariban hayvancağızın yumurtalarını laps laps götürürken gözümden yaşlar geldi gülmekten . yavşak ya apartmış bi tane de zulaya en sonunda gömdü.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    rosario dawsona ahsoka rolu aslında cuk diye oturmuş. yüzüne de uymuş ama aksiyon sahnelerinde özellikle son dövüş sahnesini çok beğenmedim zaten çoğunu da göstermediler iyi ki de göstermediler. artık makyajı bozulmasın diye mi bilmiyorum dövüşürken bildiğimiz ahsokadan çok ağır bir görüntü çiziyordu.
    --- spoiler ---
  • 2*05 efsane olan dizidir.
    lan disney bir seriyi nasıl hem sikip nasıl hem harika bir hale getirebilirsin görüyoruz resmen.

son 3 star wars filmini yaptıran da mandalorian'ı yaptıran da aynı disney. vay amk