• son zamanlarda bu kadar güzel açılış müziğine sahip başka bir dizi izlememiştim. o kadar iyi ki, eğer diziyi hiç izlememiş olsaydım aklıma direkt ana karakterin bir mandalorian olduğu star wars dizisi aklıma gelirdi. her neyse star wars evrenine karşı ufacık bir ilginiz varsa dahi bu diziyi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
  • tanrım. ikinci sezona hiç başlamamıştım. 5 bölüm olunca dedim ki her hafta sonu bir bölüm izler keyiften keyfe koşarsın.

nere koşuyorsun amk.

ilk gece iki bölüm de zor tuttum kendimi sonraki gece 2 daha ve dün bi tane hooops bitti.

ortada kaldım. baya bildiğin bağımlı gibi yeni bölümü bekliyorum.

efsan iş. efsane. her bölün üstüne koyarak gidiyorlar. muhteşemmmm

--- spoiler ---

baby yoda nesli tükenmekte olan gariban hayvancağızın yumurtalarını laps laps götürürken gözümden yaşlar geldi gülmekten . yavşak ya apartmış bi tane de zulaya en sonunda gömdü.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    rosario dawsona ahsoka rolu aslında cuk diye oturmuş. yüzüne de uymuş ama aksiyon sahnelerinde özellikle son dövüş sahnesini çok beğenmedim zaten çoğunu da göstermediler iyi ki de göstermediler. artık makyajı bozulmasın diye mi bilmiyorum dövüşürken bildiğimiz ahsokadan çok ağır bir görüntü çiziyordu.
    --- spoiler ---
  • 2*05 efsane olan dizidir.
    lan disney bir seriyi nasıl hem sikip nasıl hem harika bir hale getirebilirsin görüyoruz resmen.

son 3 star wars filmini yaptıran da mandalorian'ı yaptıran da aynı disney. vay amk
  • may the force be with you'yu this is the way şeklinde karşılamak.
  • başroldeki mandalorian abimizin rahatlığının “ben ölürsem dizi biter” klişesinden başka izah edilir tarafını bulamadığım, efsaneleşme yolunda koşar adım ilerleyen şahhane dizi.
  • rosario dawson ve dave filoni'nin vanity fair'e verdiği ropörtajdan inciler.

--- season 2 episode 5 spoiler ---

- corvus'un bu halde olmasının sebebi çıkan orman yangınlarıymış.
    dave filoni amcamız yaşadığı yer olan north carolina'da sürekli yangın çıkmasından bıkmış vaziyette ki bunu diziye aktarmakta bir beis görmemiş.*

- rosario dawson'ın diziye dahli şu tweet ile başlayan bir süreç olmuş.
    rosario dawson bunu rt yapmış, bu olay dave filoni'ye kadar ulaşmış.
    günün birinde de kathleen kennedy'ye cast için sorduğunda "you just know" cevabını alınca dave abimizin aklına yatmış bu fikir.

tweet atanın da öngörüsü müthiş yalnız. hayden christiensen anakin oldu, rosario dawson da ahsoka olsun istemiş, ikisi aynı oyunculuk okuluna gitti diye hayal kurmuş.

- dave filoni amcamız ahsoka tano'nun artık ak gandalf aşamasına eriştiğini düşündüğünü, ne isa'ya ne musa'ya yaranma gibi bir derdi olmaksızın sahip olduğu bilgi ve yetenekleri ile evrendekilere yardım edecek bir karaktere dönüştüğünü söylüyor.

- dave filoni ahsoka tano için "i'm no jedi" demesine rağmen, hali hazırda jedi olduğunu bildiğimiz bazı karakterlerden daha jedi olduğunu da ekliyor.

özellikle şu kısımda belirttiği bir husus var:

"that quest, we learn, is a search for the villain grand admiral thrawn. the last time fans saw ahsoka was this spring's finale of the clone wars, but in the actual star wars chronology, the last time we saw her was at the end of rebels, venturing off with sabine wren to find ezra bridger, who vanished along with thrawn. where does that scene fit in with where we find her in the mandalorian?

filoni: right. but no, it's an interesting one… that's not necessarily chronological. ı think the thing that people will most not understand is they want to go in a linear fashion, but as ı learned as a kid, nothing in star wars really works in a linear fashion. you do [episodes] four, five and six and then one, two, and three. so in the vein of that history, when you look at the epilogue of rebels you don't really know how much time has passed. so, it's possible that the story ı'm telling in the mandalorian actually takes place prior to that. possible. ı'm saying it's possible."

abimiz diyor ki;
    olanın bitenin kronolojik şekilde ilerlemesine gerek yok, star wars evreninde olaylar doğrusal bir zaman akışında ilerlemiyor.....

..........ben önceyi de anlatıyor olabilirim sonrayı da. rebels izlediğinizde ne kadar zaman geçtiğini bilmiyorsunuz. the mandalorian'da anlattığım hikayenin rebels'tan önce olma ihtimali var. bunun mümkün olduğunu söylüyorum.

yani özetle şuan izlediklerimiz rebels'ten önce olan olaylar da olabilir diyor.

35 aby'de rey palpatine ile savaşırken ahsoka tano'nun force sayesinde sesini duydu, yani o tarihte ölü.
    şuan mandalorian 9 aby tarihinde.
    fakat sabine wren ve ahsoka tano 5 aby'de kaybolan ezra bridger'ı arıyor.
    kafam yandı be dave filoni abi.

--- season 2 episode 5 spoiler ---
  • herkes bisküvi demiş ama, grogu’nun sınıfta çocuktan hacıladığı şey makarondu galiba.

yamuluyorsam düzeltin.
  • bölüm için çizilen sketchlerde mavi bisküvi var.

herhalde çok fazla uğraşmak istemeyip mavi makaronla çözmüşler olayı.
hesabın var mı? giriş yap