• gunumuzun onemli vokal caz topluluklarindan
    chogu swing donemine ait parchalarin 4 vokal ichin basharili uyarlamalari ile taninmaktalar
    bunlarin yaninda bildigim kadariyla bir kach kendi besteleri de mevcut
    chogu eleshtirmen tarafindan sesler arasinda bu denli bir uyumu bulunuyor olmasi buyuk bir mucize olarak nitelendiriliyor

chok keyifli muzik
  • iyi grup hoş grup... enstrumansız performansları daha güzel...
  • bb kingle thrill is gone'i soyleyen kisi-gruplardan biridir..
  • benzerlikleri açısından;
    (bkz: swingle singers)
  • the simpsons'da gene 4 kişilik bir vokal grubu olan "coney island band"le gönderme yapılan, 'killer joe' ile bir ara ünlenen grup.
  • seneler önce the offbeat of the avenues adlı şarkılarının klibi teleon'da dön baba dönen grup.
  • siparis etmemize onculuk etsin diye varolan amazon linkinin yaninda gorunmedigi baslik, ayrica hep "iyi" seyleri hatirlatan, caz vokalde superengiz bir performans sergileyen topluluk. ben cazi onlarla sevdim yani oyle diyeyim.
  • cazi daha bir pop muzik haline getirip muzikal havasinda soyleyen grup. sadece vokallerini enstruman olarak kullandiklarindan takdir etmiyor degilim.
  • tim hauser'in new york'da taksi soforlugu yaparken arabaya binen laurel massé'le tanismasi sonucu 1972'de kurulmus olan bir gruptur... laurel massé'in bir trafik kazasi sonrasi bu isleri birakmasiyla cheryl bentyne gruba dahil olmustur.

ilk yillarda ertegun kardeslerin atlantic records'i ile calismis olan grup, diger vokal gruplarindan farkli olarak unlu soz yazari jon hendricks'in unlu caz standartlarina soz yazmasi sonucu gelistirdikleri ve vocalese adini verdikleri teknikle cigir acmistir... bunun yani sira vocal scatting ve a cappella calismalari da yok degildir... 1981'de ayni sene icinde hem pop, hem de caz alaninda grammy kazanarak da tarihe gecmislerdir.

ozetle guzel gruptur...
  • deşarj olmanın en güzel yollarından bir tanesi oturup albümlerini dinlemek olan grup. dört yaşımdan beri ıkınmadan sıkılmadan* zaman zaman cd playerimde misafir ettiğim müzisyenler topluluğu, vokallerinin aşmış başarılı ve de hızlı olması açısından gaza getiren, ben de böyle söyleyeceğim şevkine getiren yegane grup.
hesabın var mı? giriş yap