şükela:  tümü | bugün
  • wesley snipes'ın ucuz filmi. olay rusya'da geçiyor hesapta ama ellerindeki silahlar romen ordusuna ait. kalaşnikof'a önde kabza takan tek millet onlar zira.

edit: önde kabza olmaz tabii. tutmaçlı bir kundağı var. şöyle bir şey: http://forums.cheaperthandirt.com/…b7d946c56d8f0b66
  • the marksman, emekli bir vietnam gazisinin yaşamına odaklanıyor.

kartelin elinde bulunan küçük bir çocuğu kurtarmaya çalışan adam, kendisini zorlu bir savaşın içinde bulur.

vizyon tarihi: belirsiz
    tür: gerilim, aksiyon
    şirket: zero gravity management
    yapım yılı: 2021
    ülke: abd

yönetmen: robert lorenz
    oyuncular: liam neeson, katheryn winnick, teresa ruiz, juan pablo raba, dylan kenin
    senaryo: robert lorenz, chris charles, danny kravitz
    müzik: sean callery

filmin altyazılı fragmanını buradan izlemek mümkün.
  • 2021 yılı liam neeson filmi.

üstadın geçen seneki filmi honest thief fena değildi ama bana göre liam neeson'ın aksiyon kalitesinin altındaydı. ortalık biraz yorum dolsun öyle izleyeyim diyordum ki lagerta'nın da bu filmde oynadığını öğrenmem ile birlikte izlemek elzem oldu. yakın zamanda seyredip editlerim.

imdb

edit: maalesef büyük hayal kırıklığı oldu, honest thief'in de altında bu film. 1 buçuk saat geçmek bilmedi aksiyon son 5 dakikada başladı siz düşünün. 5/10

--- spoiler ---

son sahnedeki o klişe neydi ya, adama silahı verip kendini vur demek bin yıldır izlediğimiz klişe. liam neeson mısın yusuf miroğlu musun kardeşim sen?
    --- spoiler ---
  • evet sevgili sinema seveler gene bir liam neeson film ile karşı karşıyayız.
    spoilerli karışık yorum yazacağım.filmin nasıl ilerlediği veya türü hakkında birşey yazmama gerek yok çünkü başrolden de dolayı anlayacağınız bellidir.daha önceki filmlerine göre biraz daha sakin,daha az aksiyonlu bir film yapmışlar.aksiyon sahneleri bolluğu yerine,bir kovalamaca ortamında gerilim yaratmaya çalışmışlar ama karakterimiz eski asker olduğu için o hissiyatı pek vermiyor ve otomatikman film çok sıkıcı ilerlemeye dönüyor.oysa ki eski asker yerine tecrübesiz bir çiftçi tarzı sade görevi olsa o kovalamaca ve çaresizlik anları çok güzel yaşatırlardı.bana göre düşük/orta segment arası bir film olmuş.
  • 2021 yapımı vakit öldürmek için bile izlenmeyecek filmdir. yorumlara bakıp izlemeye niyetlenirseniz diye söylüyorum yapmayın bu kötülüğü kendinize.
    buradan sonrası çokomelli. eğer uyarılara rağmen filmi izlediyseniz spoiler bölümüne geçebilirsiniz.

--- spoiler ---

film daha başladığı gibi sonunu tahmin ettirmeyi başarıyor. merak unsuru bana kalırsa sıfır. sahneler öncesi olacaklar o kadar bilale anlatır gibi anlatılmış ki zeka seviyesini düşürecek cinsten.

liam abimiz çocuğun annesinin çantasında olan bir dünya nakit para yerine ne yapıyor her seferinde gidiyor kredi kartını kullanıyor. lan adamın çiftliğine icra gelmiş adam hala kredi kartı kullanıyor. kartelin adamları da buradan takip ediyor abimizi çünkü kullanmasa film bitecek mutlu son. ama yok uzayacak.

gerçi liam reis otelde kimlik vermemek için nakit kullanıyor bir bakıyoruz adamlar daha hızlı buluyorlar liam abimizi. kanımca gps cihazını liam reisin g**ne sokmuşlar eli ile koymuş gibi oteli buluyorlar. liam abimiz bir şekilde kaçmayı başarıyor. bakıyorlar oteller sakat diyorlar ki köprü altına gidelim kartelin paralarını yakarak ısınalım - ya ağır küfür edeceğim bu kadar da klişe olmaz - diyorlar. ta ki son sahneden bir önceki sahnede olan şimdi seçim yapabilirsin deyip tek kurşunlu silahı kartelin adamına veren liam reisi görünce üstüne adam kafasına sıkınca klişenin inine girdik diyorum.

sonunda mi ne oluyor baştan belli olduğu gibi liam reis çocuğu aileye teslim ediyor redkit gibi hızlıca uzaklaşıyor.

liam reis yaralı, liam reisin ev yandı, araba yandı, para desen kendisi yaktı. biniyor otobüse ve film bitiyor.

şimdi buradan çıkarılacak sonuç beni yak kendini yak herşeyi yak değilde ney sorarım size ahali

--- spoiler ---

edit : imla
  • mortal kombatı seyredin daha iyi.

düşün ne derece kötü.

--- spoiler ---

lagertha'ya bi anaçlık gelmiş.
    --- spoiler ---
  • başrolünü liam neeson dayının oynadığı meksika kartelli takip aksiyon filmi. filmin övülecek pek bir yanı olmasa da öyle yerin dibine sokulacak kadar kötü de değil. bu tarz kovalamacalı aksiyon film sevenler için eğlenceli olabilir. liam dayı filmde emekli bir askeri canlandırıyor ve rutin hayatından bir anda son bir görev havasıyla gaza gelip kendini meksika karteliyle bir kovalamacada buluyor. yalnız yaşı gereği mi yoksa rol gereği mi tam anlayamamakla beraber liam dayı tam anlamıyla “nereden çıktı bu iş başıma zaten belim tutmuyor gözüm görmüyor tansiyon ilacımı da almamışım tüh” havasında götürüyor filmi. dayı aha öldü ölecek derken filmin sonunda. neyse onu da izleyin görürsünüz. 6/10
  • burger king menüsü gibi bir film. dünyanın her yerinde burger king'e gittiginizde karşıniza ne geleceğini biliyorsunuz. hah işte liam'in (ve tabi jason statham'in) tüm filmleri böyle.

kendisini artık azrail'in diğer tarafa çağırdığı liam abi kariyerinin sonlarında taken ve sonrası hep aynı filmlerde. yalan yok. liam'in ve jason statham'in tüm filmlerini gözüm kapalı izliyorum. yâni içinde liam'in bulunduğu filmden baba bir başyapıt tüm zamanların en iyi kült filmi listesinde ilk 10'a girecek film beklemeyin. liam belli bir standart çizgide ne çok vasat altı 3 puan ne de başyapıt 8-9 puanlık filmler sunar. bundan bir önceki filmi honest thief'deki gibi.

neyse filme gelecek olursak eğer sadece 2-3 yerde mantık hatasi var.

--- spoiler ---

1-) sen nasıl bu kafayla askerlik yapmışsın. ulan peşinde karteller olduğunu unutup her yerde kredi kartı kullanıyorsun ve kabak gibi yerini belli ediyorsun.

2-) ulan filmin sonlarında gelen arabaya tek atip headshot çakmışsın. ters takla atan arabadan çıkacaklari bekleyip hepsini keklik gibi sniperla avlamayi beklesene. adamlari o halde öldürmeden gidiyorsun.

--- spoiler ---
  • aşırı kötü. biraz milliyetçilik biraz da duyar kasılmış. uzun ve kötü bir film çekilmiş. aksiyon falan da yok. liam üzerinden ucuz altmetinler kasılmış. lagertha da çok mu kötü oynamış bana mı öyle geldi anlamadım.
  • izlemek yerine bomboş oturup boş duvara baksaydım daha verimli geçirebileceğim film. ne bir mesajı var, ne doğru düzgün bir hikayesi. vasat. çok güzel aksiyon yaratabilecekleri sahneyi bile koydukları müziklerle sıradanlaştırmışlar. he nesi vardı saman balyalarının ordaki çatışma sahnesi biraz pubg’yi hatırlattığı için beynimde minik bir sırıtma oldu ama bu sırıtma fiziksel olarak minicik de olsa dudağıma bile yansımadı. hele iki kişi gidip sinemada 60 liraya izlemek yerine sevgilimle şarap gecesi yapardım diye düşünüp daha çok sinirleniyorum. neyse, izlemeyin.

hesabın var mı? giriş yap