• kitabi gorup de, "aa ben bunu sozlukte okumustum, du bakali nolcek", sonra da alip "oha oha, arzach sen cok yasa" dememe sebep olan baslik. super kitap. tim burton zaten super, kitabin cevirisi de pek guzel, toplamda bence bmc.
  • tim burton'ın her zamanki gibi anti kahramanlarla dolu sevimli kitabı. en sevilen yeni yıl hediyesi.
  • yokcanimin sozlukte gorup kendisine aldigi yetmezmis gibi bana da aldigi kitap.. :)
    igrenc penguen cocuk jimmy.. :) evet guzel bi kitap! hatta huzur veriyor; cantamda gezdirdigimde..
    tesekkuru borc biliriz :)
  • kitabın kapağındaki "çöp oğlan ile kibrit kızın aşkı" illüstrasyonunun niye içerideki tim burton'un orijinal işinden aynen alınmayıp, angut bir çizerin tim burton'ın çizgisini taklit ederek çizmiş olduğunu anlayamadım...
  • cok gözlü kız

birgün parkta gezerken
    hayretten dona kaldım
    bir sürü gözü olan
    tuhaf bir kıza rastladım

epey hoş bir kızdı
    hemde sarsıcı baya!
    baktım ağzı var
    başladık laflamaya

çiçeklerden bahsettik
    onbun şiir kursundan
    ve gözlük takarsa birgün
    yaşıyacağı onca sorundan

öyle bir kız tanımak hoş
    bir sürü gözü olan
    ama ağlamaya başladı mı
    baya ıslanıyor insan
  • çöp oğlanla kibrit kızın aşkı

kibrit kız pek hoştu
    çöp oğlan perişan halde!
    endamına kapıldı:
    "ateşlidir herhalde!"

kibrit kızla arası
    aşk ateşiyle doldu.
    bizim sevdalı oğlan
    yandı bitti kül oldu.
  • (bkz: stainboy)
  • tim burton'ın insanın içini acıtan ama sevimli karakterlerle donattığı güzel şiir kitabı. kitabın leziz tercümesi ise kendisi de bir şair olan tarık günersel tarafından yapılmıştır ki bu da çeviri yapmak adına türkçe'yi ve çevirdikleri eserleri katleden kişilerin elinden çıkma kitaplarla haşır neşir olduktan sonra* adı geçen eseri elinize aldığınızda kendinizi hawai adalarına gitmiş gibi hissetmenize yol açar.
    toksik çocuk roy ve iğrenç penguen çocuk jimmy ise başucu eseridir.
  • guzel cevrilmis kitap. kafiyelerin oturtulmasi pek basarili. cizimler ise fevkalade, eh burton cizer de baska ne olurdu sanki?
  • tim burton dehasının bir ürünü. yattıktan sonra, uyurken okunabilen ve görülebilen kitap türü.
hesabın var mı? giriş yap