şükela:  tümü | bugün
  • adventure time dizisinin yaratıcısı pendleton ward ve komedyen duncan trussell ın yeni çizgi dizisi. 20 nisan'da netflix üzerinden yayınlanacak. netflix'te yer alan tanıtım yazısı ise şu şekilde:

''evren simülatörüyle tuhaf dünyalar arasında gezinen bir uzay yayıncısı; yaşam, ölüm ve daha birçok şey hakkındaki varoluşsal sorulara yanıtlar arar."

türkçe altyazılı resmi fragman
  • 20 nisan 2020'de çıkacak olan çizgi dizi. adventure time'ın yaratıcısı pendletown ward ve komedyen duncan trussell iş birliği.
  • yayınlanmasına bir hafta kalmış sürreal ve psikedelik bir yetişkin animasyon dizisi.

bojack horseman ve love death & robots gibi birbirinden kaliteli ve özgün birçok yetişkin animasyon dizisine imza atan netflix'ten beklentim büyük. merakla bekliyoruz.
  • (bkz: waking life)
  • uzayın kırsal bir köşesinde yaşayan kahraman evindeki evren simülasyon cihazını kullanarak karşılaştığı olayları, kendi podcast kanalında bahsetmesini konu alan bir çizgi dizi. varoluşsal problemler, ölüm, uyuşturucu gibi bir sürü konuları ele alan kesinlikle yetişkinleri hedef alan bir yapım. izlerken psychedelic bir maddenin etkisindeymiş hissi veren bir grafik tasarımı var, izlenmeye değer.

edit:duncan trussell'ın joe roganda konuyu biraz da olsa açıklaması tık. bu arada çizgi film ana karakter clancy'nin simülasyonlarda karşılaştığı karakterler ile röportaj yapmasını konu alır. seslendirmesi de iki kişinin podcast tarzı yayını ile yapılmaktadır. bu nedenle çizgi film, bir radyo programı dinlerken arkada uçan psychedelic görüntülere maruz kalmışsınız hissi verir.
  • sürekli ölüm uyusturucu felsefe vs hakkında konuşurken arkada da absürt konuların işlendiği bir podcast yayını gibi bir çizgifilm.

başım agriyor diye mi bilmiyorum üçüncü bölümde koptum başım daha cok agriyor şimdi.
  • kafa aciyor, biraz agir ama basarili.
  • yeni takılma arkadaşım şu an kendisi, hoş sohbet birisi. herkesin seveceği bir animasyon değil ama bi deneyin derim
  • nihayet bugün yayına giren ve peş peşe izlenmemesi gerektiğini düşünmeme rağmen ilk üç bölümü meraktan ya da adapte olmaya çalışmaktan izlediğim yeni dizi.

konusunu anlatmak yerine sadece bir bölümün netflix’teki tanıtımını yazacağım buraya çünkü konusundan bahsetmekten daha çok fikir vereceğini düşünüyorum kesinlikle. spoiler değil rahatlıkla okuyabilirsiniz. zaten tarzı itibariyle spoiler vermeye müsait bir dizi değil.

“bölüm 2: palyaço bebeklerin yaşadığı bir gezegende clancy, mezbahaya giden bir köpek geyiğin ölüm hakkındaki düşüncelerini duyar.”

işte böyle. burada bir yazar vardı nickini hatırlamıyorum ama böyle hikayeler yazardı o da aklıma o geldi.

izledikçe afallıyorum ama diyalogları duydukça kendime geliyorum. duyular arası karmaşa yaratıp tuhaf hissettiriyor. güzel. herkese tavsiye edemem ama ben sevdim.
  • harika bir iş olmuş. diyaloglar çok kaliteli ve animasyonu arka planı atıyor. çizilenler son derece absürt olsa da sade bir çizgisi var. beni geçmişe götürdü. buraların değerleneceğine eminim. ama dizinin popüler bir yer edineceğini sanmıyorum. seven kitle için çok önemli bir yer edinebilir. biraz geeklik arıyor dizi izleyende