şükela:  tümü | bugün
 • http://www.milliondollarhomepage.com/

  akillinin biri, herkese tanesi 1 dolar'dan pikseller satin alarak internet tarihine gecme olanagi sunuyor. sitenin kurucusu universite ogrencisi, 21 ya$indaki bir ingiliz ve asil amacinin ogrenim parasini cikartmak oldugunu soyluyor. sati$lar en az 10x10 piksellik bloklar halinde. ilginc bir reklam verme fikri. alexa'nin "haftanin populerleri" listesine tepeden giri$ yapan site, sponge isimli bir firmanin sitesinin hitlerinin 100 katini bulmasina ve mu$terilerinin aninda artmasina neden olmu$.

  herkes 1 dolar verse 100 ki$iyle ek$i sozlugu de ekleyebilirdik belki oraya*
 • dahiyane bir fikir kanimca...
  acilis sayfasini 1.000.000 pixele ayiran ve sonra her pixeli 1 $ dan sattigini aciklayan bir insan.
  simdiden 143.000 $ in ustune yatmistir kendisi.

  http://milliondollarhomepage.com/
 • bugün itibariyle 520 bin doları görmüştür.. genelde casino vs siteleri büyük reklam vermekte tabi..
 • sitenin bu şekilde iş yapabileceğini aslında eleman bile tahmin etmiyormuş sitede yazdığına göre, zaten sayfa az biraz dolu görünsün diye ilk başta çevresine satmış. tabi "ulan bunu alanlar var biz niye almıyoruz" mantığıyla ve insanların meraktan türünde tek olan siteye girmesi sayesinde 3 haftadan kısa sürede adam voleyi vurdu. sırf adamın girişimcilik ruhunu takdir etmek amaçlı 30 bin dolarlık pixel satın alan adamlar bile var. bu saatten sonra veya sitenin %70-80 civarı dolduğundaki o para bile adama hayli hayli yeter (zira amacı eğitim masrafını çıkarmakmış) satışlar muhtemelen düşecek çünkü çük kadar pixel sitede eskisi kadar ilgi çekmeyecek. eleman da bunu fark etmiş olacak ki artık daha büyük pixel almanız lazım sitede fark edilmesi için bıdı bıdı şeklinde gaz veriyor millete. bizde çenemizi yormuş olduk başka bir zengine ya, hadi bakalım..
 • bunu yapan genç 21 yaşındadır ve bir internet fenomeni olarak kabul edilmektedir, mahir kadar olmasın.
 • http://www.milliondollarhomepage.com/ sitesine giripte gorulecegi uzere pixel pixel satilan bir alanin ne kadar para kazandirabilecegini bizlere gosteren site.(bkz: fazla soze ne hacet)
  edit: mallik katsayim* bugun cok yuksek uzerime gelmeyin
 • sitede bir milyon piksel var ve bunlardan her biri bir dolara satışa çıkarılmış, hepsi satıldığında bir milyon dolar para edecekmiş. bildiğim kadarıyla sitenin %40 kadarı satılmış bile. kafayı yiyiyor insan, saçacak kadar paran olacak piksellierin %51 ini alıp, herkezi dumur edeceksin.
  (bkz: tovbe tovbe)
 • birdiğer türk versiyonu için: (bkz: ferrarialacam com)