*

şükela:  tümü | bugün
 • dark tranquillitynin en iyi parçalarından biri olan
  hedon ve zodijackly light bu albümde bulunur.
  ayrıca albümle aynı ismi taşıyan (i:eye olarak kullanılmış yalnız)
  parça klasik gitarı olanlar için çalması olası bir parçadır...
 • dark tranquillity nin 1997 çıkışlı ,en iyi iki albümünden biri*..albümde kötü şarkı yoktur..bütün şarkılar birbirini tamamlar ve albüm mükemmel bir kapanış tracki*yle son bulur..
 • bu kadar az entry girilmesine şaşırılan albüm. halbuki, the gallery kadar olmasa da, isveç death metal tarihinde saygı duyulası yere sahiptir kanımca. bana the gallery'nin yaptığı "hassiktir" etkisini yapmasa da, mükemmel dememek için hiç bir neden yok bu albüme. pek hoş.
  hedon'uyla, zodjackly light'ı ile, ne bileyim, constant'ı, still moving sinews'iyle, herşeyiyle 4 4'lük.
  ama daha iyisini istiyosanız (bkz: the gallery) derim.
 • lise 2'deydim. bir cuma günü dersane sıralarındaydım. sınıftaki diğer dark tranquillity hastalarından yaprak kitabevine* the minds i'in geldiğini duydum ve istemdışı bir şekilde kendimi dışarı attım, sprint ve depar halinde 10 dakikada gittim, satın aldım ve geldim. lakin hocanın sınıfa çoktan girdiğini fark ettim. kapıyı çaldım ve içeri daldım tabii hoca beni kovdu, yani böyle salak bir hikayesi vardır bu nadide albümün benim belleğimde.

  kasede gelecek olursak, ilk dört şarkı beni bir üst boyuta çıkarmaya yetmektedir. albüme adını veren veyahut albümden adını alan son şarkı ise mükemmel bir akustik enstrümental şarkıdır
 • (bkz: #6401002)
 • dark tranquillity nin gerçekten iyi albümlerinden birisidir..adı geçmemesine rağmen muhteşem şarkı insanity's crescendo bu albümde bulunmaktadır..
  ama bence hala projector ve gallery daha iyi albümlerdir...
 • dark tranquillity gibi en iyi çalışmasının hangisi olduğuna karar veremediğiniz bir grubun, insanın içine işleyen melodilerin, benzersiz prodüksiyon ile birleşmesi sonucunda karar vermenizi kolaylaştıran albümüdür..
 • şarkıları şu şekilde sıralanmış bir albüm*:

  tracklist:

  01. dreamlore degenerate
  02. zodijackyl light
  03. hedon
  04. scythe, rage and roses
  05. constant
  06. dissolution factor red
  07. insanity's crescendo
  08. still moving sinews
  09. atom heart 243.5
  10. tidal tantrum
  11. tongues
  12. the mind's eye

  the gallery kadar bol melodi içermese de daha başarılı düzenlemeleri ile dinlenmesi daha keyifli ve rahat bir albümdür. ama işi bilenin albümü her zaman the gallery'dir.
 • albümle aynı adı taşıyan ve içinde belli belirsiz duyulan sözler olan güzel şarkı. o sözler de şöyledir: i have sustained serious damage
hesabın var mı? giriş yap