şükela:  tümü | bugün
 • abbi jacobson'un da yer alacağı sony animasyonu.
 • son zamanlarda izlediğim en farklı ve en iyi animasyon filmlerinden bir tanesi.

  1 saat 54 dakikalık bir komedi animasyon filmi diyebilirim.
 • bugün netflix'te denk geldiğim sony animasyonu.

  sıfır beklentiyle açtığım için belki de bilmiyorum, çok beğendim. farklı bir dinamiği var. temposunu düşürmeden eğlenceli bir dille film kendisini izletiyor.
 • beklentisiz açıp, izleyip, üstüne beğendiğim animasyon.
  konusu el aletleri tutkunu, bilgisayardan anlamayan bir baba, çocuklarını hep seven bir anne, dinozor tutkunu bir erkek kardeş ve sinema aşığı bir kızdan oluşan, birbirinin zıttı, değişime kapalı bir amerikan ailesinin dünyayı kurtarması. monchi'de unutulmamalı.*
  imdb üzerinden bakınca pug seslendirmesini bile bir pug yapmış gözüküyor. ve bu şerefsiz nasıl bir poz vermişse objektife, benim diyen insan veremez öyle poz.*
 • aşırı güzel film olmuş bu be ! çok ama çok beğendim !

  film tam bir aile komedisi. farklı bir animasyon tekniği kullanıldığını düşünüyorum çünkü çok sıradışıydı.

  espriler özellikle z kuşağınında anlayabileceği türdendi ve cidden yer yer kahkaha attırdı.

  filmdeki karakterlerden biri olan pug cinsi köpeği yiyesim geldi. allahın şaşı gözü ya :)

  ve son olarak filmin sonunda tüm film ekibinin gerçek çocukluk hallerinin paylaşılması çok tatlıydı :)

  sonuç olarak içinizi sıcacık yapan, çoğu zaman güldürüp yer yer hüzünlendiren, ve son olarak ise sevginin ve aile kavramının önemini bize anlatan minnoş bi animasyon filmi olmuş.
 • animasyon stili için bile izlenir sadece o derece güzeldi ve üstüne eklenmiş ses ve müzikler ile de çok iyi iş çıkarmışlar. spider*man into the spider verse animasyon stilini anımsattı bana.

  her ne kadar senaryosu boomer karikatür sayfalarında dönen içerikten oluşsa da başarılı bir şekilde komedi animasyon filmine çevirdikleri için sıkıntı yok. hatta bu şeyi kırmak için bol bol film referansları, internet memeleri(mimleri), herkesin mutlaka duyduğu müzikler vb. kullanarak ortaya iyi bir iş çıkarmışlar.

  espirileri tadında olan, müziklerin iyi kullanıldığı görsel şölenli bir animasyon filmi.

  not: baba bana life with louie'nin dizisindeki babayı hatırlattı.
 • netflix tarafından sunulan, spider-verse animasyon ekibinin elinden çıkan apokaliptik bir senaryoyu işleyen eğlenceli bir animasyon.

  sanırım netflixte yayınlanmış en iyi filmlerden biri diyebiliriz. aile içi bağların teknolojinin etkisiyle nasıl kötü hale geldiğini ve insanların birbirleri ile olan iletişiminin nasıl eksildiğini gösteren bir hikayeye sahip.

  animasyon stili oldukça hoş geliyor, direkt üç boyutlu çizimler yerine böyle karikatürümsü çizimlerin üç boyutlu şekilde yapılması biraz daha nasıl desem hoş duruyor.

  film tam bir haftasonu gündüz seansı hatta pazar gündüz filmi diyebiliriz. hafif tempolu, biraz duygusal, hatta ailece izlenirse çok daha güzel bir etkinlik olabilir.

  film açısından ben izlerken ufak bir eksiklik hissettim ama tam olarak ne olduğunu çözemedim. ama yine de beğendim filmi.
 • the lego movie ve into the spider-verse ekibinin yine kendine has özgün espri anlayışı ve müthiş görselleriyle bezeli son zamanların en güzel animasyon işlerinden birisi. son derece fantastik bir bağlamda teknolojinin üzerimizde etkisinin ne gibi bir sosyal dezanformasyon yarattığına süper esprili bir dille yaklaşırken öte yandan aksiyonu ve eğlencesiyle insanı doyuran bir film olmuş. bazı yerlerde filmi fazla komik olmaya çalışırken bulsam da çoğu anlarda çok başarılı bir durum komedisi olmayı başarıyor. özellikle babanın teknoloji imtihanı görmeye değer. 8.5/10
 • spider-verse'den sonraki en iyi sony animasyonu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. sony yapımı animasyonlar genellikle vasat veya vasatın da altında oluyorlar. tamam; angry birds, hotel transilvanya gibi filmler eğlenceli olabilirler ama birçok yönden pixar ve dreamworks stüdyolarının gerisinde kalıyor.

  bu film ise ezberleri aşıyor. espriler birçok animasyon filmine göre daha farklı tarzda, bu yönüyle biraz gumball serisine benzettim. özellikle son zamanda popüler olan animasyon filmleri drama ağırlıklıydı. komedi yönündeki eksiği bu filmle kapatmış olduk.

  görsellik açısından da kaliteli bir film. bu yönüyle, seneyeki oscar ödüllerinde güçlü bir aday olacaktır. rakipleri neler yapacak merak ediyorum.

  bence filmin tek sıkıntısı, olay örgüsünün ve karakterlerin motivasyonlarının alışılageldik olması. filmi izlerken "şimdi bir sorun çıkacak." diyorsunuz ve öyle de oluyor. tahmin edilebilir olaylar, çoğu animasyon filminde olduğu gibi. karakterler de aynı. bu yönden yeni ve farklı bir şey sunulmamış. tabii ki bu, filmi izlemenize engel değil. tavsiye ediyorum, keyifli vakit geçireceksiniz.
 • olmamış başka bir film. dün bu saatlerde izlediğim tom clancy's without remorse gibi aşırı bildik, aşırı kalıp olay örgüsü, sahneler ve karakterler yapımdaki yönetmenlik gibi iyi şeylerin öyle bir önüne geçmiş ki oluşan şeye en iyi ihtimalle baksak bile ancak vasat deriz. elbette kötü değil, izlenir ama çoook boş vakitte izlenecek bir tv filmi olarak düşünüp öyle izleyin. spider-verse filmi gibi sinematik bişey beklemeyin.
hesabın var mı? giriş yap