• robin sharma nin yeni kitabı.
    her boku olan bir adamın başından bir kalp krizi olayı geçmiştir. sonra da bu "ulen mal mük hikaye imiş. ben gidim hindistanda yaşimm bari" der ve her şeyini satarak(ferrarisi de dahil) hindistan dolaylarına göçer. olaylar gelişir...
  • (bkz: cem yılmaz)
  • belediye otobüslerinde reklamına şahit olduğum kitap. içeriğinden bihaber ve bağımsız olarak düşünüldüğünde; bir ucundan fight club ''sahip oldukların bir süre sonra sana sahip olur'' fikrini, bir ucundan tarihimizde söz konusu eylemin benzerlerini gerçekleştiren mutasavvıfları anımsatıyor. paulo coelho abimiz de methetmiş merak etmedim değil yani.
  • ferrari'sini satan bilge adıyla türkçeye kazandırılmış bir adet daha kişisel gelişim geyiği. kişisel gelişim kitapları klişeleri içerir. mesela:
    bilgeliğin özü; efendim anı yakala. anı yaşa. olmadı kendini aramaya soyunma. buddha olmaya soyun olsun olsun...

ayrıca uzun bir süre porschelenmeye, sevgililerini pörşelendirmeye çalışan bir bilge olarak authoru anmadan geçmeyelim burada. ve de 93 rolls royce kuramina bir bakalım.

böyle kürsülerden roman tadında akıl fikir veren yazarlara bayılıyoruz, evet...

buddhayı bi rahat bırakın bre allahsızlar sizi be! adam yaşmağının altında çıplak bakın ha!

arabalı edit: bana öyle ferrarisiz, bmw suz filan gelmeyin...
    * arabaya veren kızlardan biri. evet...
  • odaklanma ,pozitif dusunme ,kendini aşma hayatını kontrol etme vs konularını işlemeye calısan bir kitap..
  • elle tutulabilir bir sey onermeyen klasik soyut havali quote lardan ileriye gitmedigini dusundugum kitap.gerci bilge degilim belki de kafam basmadi.
  • 100 sayfalık forward mesajı kabusu ... bu kitabı tanıdıgınız 15 kişiye gonderin 1 hafta icinde cok muhtesem bi aletiniz olur..
    ayrıca kitabın üslubu gece yarısı cıkan amerikan tarzı uzun reklamlarla birebir aynı... hatta ikna edilmeye calısılan karakterin adını john koymus yazar efendi, tam olmus...
    -- demek spritüel güc ha buna gercekten inanamıyorum jason bunu ben de evde yapabilir miyim ?
    -- bu daha bisey degil john şimdi sana nirvanayı gösterecegim . üstelik sadece bir günde
    -- yani bana bir günde sonsuz mutluluğa ulaşableceğimi mi soyluyorsun .. ah işte buna bayıldım hemde sadece bir günde ha.. bunu hemen denemeliyim
    -- hen hen hen hen
  • okumak için harcanan zamana yazık eden ,amerikalı ya da amerikan özentisi hödük beyaz yakalılar için yazılmış bir kitap.
    okurken ,kitabın adı, keşke, "üç derste aydınlanmak" olsaymış diye düşündürtüyor.
    hatta ve hatta kitap kapağında bu üç ders en kısa yoldan şöyle anlatılabilirdi;
    1-acımasız sistem içinde ruhsuzca, durmaksızın çalış,çok zengin ol
    2-yaşamında bir eksiklik olduğunu düşün,ölüm korkusunu hissetmeye başla,herşeyini sat( ferrari'ni bile!!), hindistan'a git ,kısa sürede aydınlan
    3-ülkene dön,öğrendiklerini ülkendekilere sat,yeniden zengin ol.
  • kitabın içeriğini okumamakla birlikte daha adından ofsayt izlenimi veren kitap. zira kahramanımız ne diye ferrarisini satmaktadır, sanki parada pulda gözü yok diye herşeyini satıp savıyor manasında olsa gerek. e o zaman ne diye yol ortasında bırakıp gitmiyor da ille metayı paraya dönüştürüyor yine; kafa hala mala mülke çalışıyor gibi...

okumadım ama ıssız bir adada bu kitaba rastlarsam elbette bir göz atmayı düşünebilirim.
hesabın var mı? giriş yap