• kurulduklarından 40 küsür sene sonra bile onlardan kilometrelerce uzakta, kendi jenerasyonlarından çok sonra gelen birilerinin dinlemeye ihtiyaç duyduğu şarkıları yapmış olan, müteşekkir olduğum...
  • (bkz: melancholy man) gibisinden supper (cift p ile evet) bir sarkiyi yaptiklarindan dolayi saygimiz sevgimiz buyuktur kendilerine.
  • zamanın birinde days of future passed albümünü, günün şarkılara ad olmuş vakitlerinde dinleyerek bu gruba saygı durmuştuk. aralıksız 24 saat süren özel bir gündü. o günden beri de albümü dinleyemiyorum. şarkılar: the day begins, dawn: dawn is a feeling, morning: another morning, lunch break: peak hour,tuesday afternoon (forever afternoon), evening: the sun set: twilight time, night: nights in white satin...
    ...
    red is grey and yellow white
    but we decide which one is right
    and which is an illusion???.
  • zamanında robert 'hoot' gibson isimli nasa astronotu tarafından ödül verilen grup. çünkü bu abi, her uzay yolculuğundan önce, uzayda dinlemek için days of future passed ve seventh sojourn albümlerini yanına alıyormuş. böylece the moody blues'un müziği dünyanın çevresini 420 kere dolaşıp, 10 milyon mil yol katetmiş.
  • hiçbir zaman hak ettikleri ilgiyi görmediklerini düşündüğüm grup. progressive rock'ı başlatmış kimseler. o devirde benzeri görülmemiş bir şey yaparak, müziklerini flütle zenginleştirmişlerdir. üstelik grubu bir araya getiren enstrümanda flütmüş o dönemde. alt yapısı o kadar zengindir ki moody blues parçalarının, koskocaman bir senfoni orkestrasıyla çalındığında daha iyi anlaşılır zenginliği.
  • dün amsterdam'da olağanüstü bir konser vermiş, yaş skalası 25'ten 75'e uzanan izleyici kitlesini tek kelimeyle büyülemiştir. late lament'ten hemen önce graeme edge'in izleyiciler arasındaki eski hippilere selam çakması ve "bugüne dek geldikleri" için tebrik etmesi hm güldürmüş hem de hüzünlendirmiştir. torunuyla gelen bir teyzenin "justiiin" diye bağırışı da seneler geçse de unutamayacağım anılar arasında yerini aldı.

çok iyiler. 50 yıldan sonra hala çok iyiler. hala en iyi müzik gruplarından biriler. çok seviyorum.
  • benim ilkokulda giydiğim (giydirildiğim) mor hırkanın tıpkısını giyen bir piyaniste sahip grup. şimdi daha bir sevdim, daha bir bağ kurdum, daha bir çağ dışı oldum... ne güzel insanlarmışsınız.
  • su gibi şarkıları olan gruptur.
  • days of the future passed ile rock muzik tarihinde ilk kez konsept album anlayisini getirmis grup. melankolik pastoral soft rock yakini muzikleri vardir. ayni zamanda senfoniklerden de sayilirlar. 1986 yilinda muhtesem bir comeback albumu cikartimislardir. the other side of life adini tasiyan bu album ve guzeller guzeli your wildest dreams adli hit sarkilari ve ayni guzellikteki klibiyle ilk genclik hayatimizi neonlarla isildatmis ve hayal kurup asik olabilmeyi ogretmislerdir.
hesabın var mı? giriş yap