şükela:  tümü | bugün
 • insanlığın en büyük sorularına cevap arayan ve hayatlarını buna adayan 9 bilim insanının birbirlerini misafir ettiği belgesel.
  a kişisi b kişisine gidiyor. sonra b kişisi c'ye... en sonunda da 9. bilim insanı a'yı ziyaret ediyor ve film başladığı noktada bitiyor (zincir şeklinde).
  bazen denizde 5000 metre derinde, bazen dagin 4000 metrelik zirvesinde, bazen de dağın 1900m altında görüyoruz bilim insanlarını. mikrobiyoloji uzmanından, teorik fizikçiye, nörobilimciden psikiyatriste araştırmacılar "zaman nedir? yaşam nasıl başladı, kara madde var mı, yıldızlar nasıl oluştu, bilinç nedir?" gibi sorulara cevaplar arıyor ve yıllar süren deneyler yapıyorlar. her bilimci çalışmalarını basit bir şekilde misafirine anlatmaya çalışıyor ve misafir bilimci de o gün icin araştırma ekibine dahil oluyor.
  ufkunuzu 2 katına çıkarmasa da genişletir.
 • çok sakin, basit ve akıcı ilerleyen, insanı meraklandırıp şaşırtan bir belgesel.

  insanların bazı soruların cevapları için nelerle uğraştığı, hayatını buna harcadığı, yılmayıp tekrar tekrar denediğini görmeniz şaşırtıcı, daha da önemlisi bunu yapmaları için onlara sponsor olan, destek veren oluşumları, devlet ve üniversiteleri görmek artık fen lisesi yerine imam hatip okulu açılan bir ülke vatandaşı için şok edici bir durum.

  ayrı dünyalar bile diyemiyorum, o kadar uzak ve farklı bir yöndeyiz ki şimdi hadi başlayalım desek şu seviyeye gelmemiz en az 3 kuşak...
 • konular ilginç, işleniş şekli orjinal ama içerik zayıf sanki.
  tam ‘way anasını’ diyorsun, olayı anlayamadan bir sonraki bilim insanına geçiyor.

  ben biraz daha fazla ayrıntı görmek isterdim. adamlar fmri da zaman sensörlerinin aktivitesini görmüyor ve zamanın rekonstrüksüyondan ibaret olduğunu düşünüyor. vay anasını sayın seyirciler! şimdi oturup makale okutacaksınız bana..
 • ilk sahnede arabayi sureni erkek sandim. kadinmis meger. yani bilim tamam basimizin ustunde yeri var ama bi parca surukleyicilik yoksa ilgi devam etmiyor 90 dakika, malesef.

  dunyadan yuksekte ortaçağ tavern inden bildirdi.