şükela:  tümü | bugün
  • yazar olma, her tür toplulukta var olan muazzam çeşitlilik, insan doğasının derinleri üzerine başarılı bir film. oyunculuklar iyi, kurgu çok iyi.
  • ımdb puanına bakıldığında underrated olduğunu gördüğüm güzel bir ispanyol filmi.. netflix’te güdü ismi ile yayınlanmakta. tavsiye edilir
  • değişik bir film ; yazar olmak isteyen bir adamın komşularının yaşamlarını manipüle ederek onlar hakkında roman yazma çabasını anlatıyor.
  • bence oldukça soft ve nevi şahsına münhasır bir film.
    özellikle yazmak konusunda travmalar yaşayan, yaratıcı bir konu bulamayan kişileri etkileyecek bir özellikte ilerliyor. ernest hemingway'e ithafen ilham gelmesi için yapılan harekette oldukça komik ve hoştu:) vizyon filmlerinden sıkılanlar için hayatın akışında ilgi çekici bir ispanyol filmi.
    ayrıca filmdeki birçok isim ispanya'nın en prestijli festival ödüllerinden olan goya ödülleri sahibi:
    javier gutiérrez'in 2,
    maría león'un 1,
    adelfa calvo'nun 1,
    antonio de la torre'nin de 2 goya ödülü var.
    yani oyuncu kadrosu sağlam.
  • yazar olmak isteyen bir kişinin komşularını manipüle etme gayreti üzerine kurulu hoş film.

sakin ilerlemesine rağmen izleyiciyi içine alıyor.

izlerken kapıcılar kralı geliyor akla, apartmanda ki oturma düzeni gibi...
  • ispanyolca adı el autor, ingilizce adı the motive, türkçe adı da güdü olan film.

oyunculukları beğendiğim film olmuştur. özellikle başroldeki abinin arabada güldüğü sahnede kendimi gülerken buldum. bana geçti yani oyunculuk.

ancak senaryoda bazı mantık hataları var. bunlar filmi izletmeyecek kadar saçma değil ancak biraz kafa yorularak üstesinden gelinebilirdi diye düşünüyorum.

filmin akıcılığı değişken bazı sahneler çok güzel akıp giderken bazı sahneler çok boğuyor. ben filmlerde 6-7 saniye birbirine bakan karakterler görünce boğuluyorum. bu filmde bakışmalar bana çok fazla geldi.

ancak sevilla sokaklarındaki sahneler çok hoşuma gitti. şehrin mimarisini içeren çekimler insanın içini açıyor resmen. biraz daha fazla sokak çekimi olmasını isterdim.

ne devrim niteliğinde bir film ne de çöpe atılacak nitelikte. kafa açıcı bir film de değil. güzel vakit geçirmelik bir film diyebilirim.