şükela:  tümü | bugün
 • ömür törpüsü bir roman. tatile giderken yanına almalık, plajda okurken uykuya dalmalık, sonra şezlongun altında unutmalık vasat altı bir roman. filme çekilecek oluşu epey üzücü. idris elba ve kate winslet gibi kaliteli oyuncuları bu filmde izleyecek olmak daha da üzücü. zira romandaki karakterler vasat ve bilindik, romantizmi alabildiğine klişe ve kötü, öykü ise survival türünde olmasına rağmen sıkıcı. senarist bu dandik romandan sürükleyici bir film çıkarmayı başarırsa epey şaşıracağım. öte yandan yetenekli yönetmen hany abu-assad'ın hollywood'a böyle bir filmle giriş yapması da üzmüyor değil.

  dönelim kitaba. iki eleman var. biri ben payne. bu herif bir doktor, eşine de çok âşık birisi. diğeri gazeteci ashley. evliliğine 2 gün kalmış, çok heyecanlı. bu iki kişinin yolu hava alanında kesişiyor. kar fırtınası yüzünden uçuş iptal edilince ben özel bir uçak kiralıyor ve ashley'i de davet ediyor. fırtına yüzünden uçak bir dağa düşüyor. pilot ölüyor. sonrası survival -yani hayatta kalma savaşı- ve romantizm. yazar artık hepimizin anlatabileceği bir survival öyküsünü alabildiğine sıkıcı ve alabildiğine bilindik, sürprizsiz ve daha da kötüsü kötü bir şekilde anlatmış. romanı özel, başarılı kılan, kılacak hiçbir şey yok. karakterler fazlasıyla yüzeysel, diyaloglar berbat. yazarın amerikalı olduğu o kadar belli ki. mesela uçak düşüyor, ashley'nin bacağı dönmüş, 3 yeri dikişlik hale gelmiş, diğerinin kaburgaları kırılmış ama espri yapıyorlar. tipik amerikan salaklığı işte. espri yapılmaz mı? yapılır tabii ki ama her zaman değil. tiksindim romandan yeminle. diyaloglar dediğim gibi epey kötü. gerçi romanın her şeyi kötü. romantizmini de keza berbat.

  elba'yı doktor rolünde izlemek keyifli olur ama başka bir filmde. ben payne rolünde değil. böyle vasat altı bir roman uyarlamasında değil. dilerim çekilmez bu film. ya da winslet teklifi reddeder.
 • kate winslet ve idris elba'nın başrolünde olacağı uyarlama film. charles martin'in 2010 yılında çıkan romanından uyarlanacak. dermot mulroney, beau bridges, kadroda yer alan oyunculardan. 20 ekim 2017'de vizyona girecek. yönetmeni hany abu-assad.

  http://www.kulturelmasi.com/…goruntuler-yayinlandi/

  fragman
 • iyi bir filmolacağa benziyor. bekleme listesine alınası.
 • inanılmaz bayık bir film. baya bildiğin romantik film bu. sakın fragmanına aldanıp hayatta kalma mücadelesi falan beklemeyin. (kandırılmış hissediyor)
  ıssız adam sarılması bile var filmde o kadar kötü yani. insan kate winslet ve idris elba olunca bişey bekliyor ama yok.