şükela:  tümü | bugün
  • türkçe dublajda imhotep'in seslendirme tekniğine dayanarak,lisedeyken geğirerek alfabeyi sayabilen piçlerden birinin nihayet bu işten para kazanmayı başardığını söyleyebilirim.
  • bünyesinde ibretlik bir ihaneti barındıran film.

--- spoiler ---

imhotep ile anaksunamun'un 3 bin yıllık aşkı vardır. birisi öldüğünde diğeri onu canlandırmak için uğraşır. filmin sonlarında imhotep ile rick ölmek üzereyken rick'in karısı gelip onu kurtarır. imhotep "3 bin yıllık" aşkından yardım ister fakat anaksunamun kendi canını kurtarmak için onu ölüme terk eder. 3 bin yıllık aşk lan! 5-6 aylık ilişkilerde sadakat bekliyoruz biz de.

--- spoiler ---
  • stephen sommmersin harikalar yarattığı bir başka film. konu klişe, oyunculuklar abartılı, efektler göze sokuluyor, oturup uğraşsak üç saat eleştirebiliriz ama - burada büyük bir ama var - katıksız eğlence arayışı içinde olanlar için biçilmez kaftan. şu filmi izleyip en azından pigme sahnesinde gülümsemeyenin, bir karede bile eğlenmemiş olanın ya kafası fazlaca sanatla meşguldür ya da ciddi yaşlanma belirtileri göstermeye başlamıştır. izlerken içine düştüğüm filmlerden, zerre kadar heyecan ve gerilim duygusu vermiyor, ama yatakta kabak çekirdeği yerken yüzümde gülümsemeyle izleyebiliyorum.
  • filmde klasik bir holivud yapimi olarak her$ey denk geliyo ama ilk filmdeki misir donemi tasvirinin veya o donemden kalma $eylerin eksikligi bu filmle giderilmi$.bu sefer habire misir medeniyetinden ipuclari vererek beni zevkten dort ko$e etmeyi ba$armi$ bir film.holivud bi kiyak yapip musa ayari eski donemlerde gecen bir misir filmi yapsa da seyretsek.boylesi yine de az geliyo adama..
  • i$porta vcdlerin uzerine ''mumya doner'' diye yazilan ve insani yaran filmin adi .
  • filmde adam hiyerogliflerden bastonun bir kılıç olduğunu ve nasıl kullanılması gerektiğini anlıyordu orada yarılmıştık, adamlar instructions sectorunde çığır açmışlar.
    3d efektler konusunda modellemede nurbs kullanılmış diye duydum.
  • konsept açısından birincisini hiç aratmayan süper film.
    geyik, aksiyon ve mitoloji üçgeninde dolaşan ve karizmatik kahramanlar içeren fantastik film...
    bitiş jeneriği ayrıca süperdir...
  • ekşi'nin güzelliklerinden birini bana hatırlatmış filmdir.

2001'deki entry'lerde filmin efektleri övülürken 2015'te yerin dibine sokulmuş.

film aynı film ama zaman geçtikçe beğenilerin ve algıların değişimini gözlemlemek büyük keyif.
  • ana kadin karakteri resmen elizabeth hurley kopyasi, ingiliz aksaniyla konusan, guzel bi hatun olan efektleri ve guzel savasma sahneleri starship troopers'a benzeyen film.
  • aman tanrım ilk defa nefertiti ve anuk-sun-amun'un karşılıklı eski dönemde yaptıkları dövüşü gözler önüne seren ve o iki hatunu aynı karede bize sunan film