şükela:  tümü | bugün soru sor
 • filmin senaryosu bitti ve brendan fraser ve rachel weisz'ın yine bu filmde olucağı açıklandı. ilk iki mummy'nin yönetmeni stephen sommers galiba bu filmde yönetmenlik koltuğunda olmayacak , belkide producer olarak karşımıza çıkar. yeni film çinde geçicek. çin'in ilk büyük imparatoru qin shihuang, bütün ordusunu taşa dönüştüren kişilerden öç almak isteyecek. yeni mumyanın bu imparator olacağı bariz. 2. filmde gördüğümüz o'connell* ve evelyn*'in oğulları alex ise bu filmde daha etkili olucakmış.
 • imdb de rachel weisz yerine maria bello diye bir bayanın evelyn carnahan o'connell rolünde oynayacağı gözüken ve beni üzen beklediğim bir film.
  bu sefer rick o'connell'ın karşısında pek fazla kavga etmeyi bilmeyen,yaptığı büyülerle idare eden rahip imhotep olmayacakmış.karşısında jet li yi emperor han olarak görecekmişiz bu seride.
  (bkz: http://imdb.com/title/tt0859163/)
 • konusunun çin de (ne alaka ya, ne neden nasıl ?) geçmesi, rachel ın oynamaması (ya da hollywood da sınıf atlaması) ile keyfimi şimdiden kaçıran film....jet li olayına ise hiç girmek istemiyorum. halbuki ilk iki film (özellikle de 2.si) ne güzeldi...

  edit:gösterim tarihi 1 ağustos 2008
 • bu hollywood, serilerde çin'e, uzak doğu'ya özel bir ilgi duyulmaya mı başladı, nedir anlamadım. karayip korsanları'nın son filminde* de uzak doğu'ya, çinli korsanlara falan bağladılar olayı. bunda da jet li'yi çin imparatoru olarak görecekmişiz, nasıl chow yun fat'i çinli korsan kralı olarak gördüysek. hayır mumyalama ile uzaktan yakından alakası olmayan bir imparatorlukta nasıl mumya hikayesi anlatacaklar merak etmekteyim. bunun yanında mario bello da iyi bir tercih, rachel weisz kadar olmasa da. asıl hazetmediğim brendan fraser denilen herif. 3 filmdir kurtulamadık gitti kendisinden.
 • mistisizm kokan macera filmlerinin dreamworks spielberg rüzgarından ben de nasipleneyim diyen bir film. pokemon yıldırımları tarzı çakma özel efektlerle, indiana jones filmine yer bulamayan aileler için züğürt tesellisi olacaktır. sinemaya kadar geldik, bari geri dönmeyelim filmi hesabı.
  (bkz: b planı)
 • 2 filmdir gelisen bir aile ogesi filmi baltaliyor ama benim aklima su takildi:

  --- spoiler ---

  cinli kiz 2000 yildir annesiyle yasayip annesini kaybedince kendine gelmesi 3 gun surmuyor. normal bir hayat yasasalar anlarsin da 2000 yil ya, bu ne gamsiz kizmis.

  --- spoiler ---
 • maria bello, "daha basarisiz olamazdım degil mi" diye izleyicisine siritan bu filmde bile siritmayi basarmis ki demek insan bu denli basarisizlikta bile istikrar bekliyor. filmi izlemek mi, sakin ha diyorum.

  --- spoiler ---
  bir de arkadas her seyi geceyim, o'connell'lara yardim eden o uc yaratigin o'connell'i sedyeyle tasimalarini nasıl geceyim? hani biraz once isik hiziyla saga sola ucuyordunuz? nedir o doguda koyden ilceye kisin sedyeyle hasta tasiyan yardimsever refeakatci halleri? nedir o bitkin bitkin kendilerinin yirmide biri sedyeyi iki kisi tasimalar filan? biri bunun hesabini versin, soz 7.5 dolarimin ve iki saatimin hesabini sormayacagim.
  --- spoiler ---
 • isabella leong dışında hiçbir güzel tarafı olmayan bir film.