• frankestein benzeri bi baba, vampir bi anne, büyücü bi kız, vampir bi büyükbaba, garip bi çocuk, ve birde normal taşş gibi olan bi sarışın akraba (!) hepsi aynı evde yaşarlardı...çocuklumun hoş dizilerinden biriydi...
  • o kadar orijinal ve şahsına münhasır biçimde kötü bir film ki nasıl yorumlayacağımı bile bilmiyorum. 110 dakika sürüp hiçbir şey anlatmıyor. hiçbir öykü yok. climax yok. sonuç yok. 110 dakika boyunca başlangıç kısmında takılmış da asla ilerlemiyormuş gibi geliyor ve 2 saat boyunca adeta sürükleniyor. tek seferde seyredemedim. zaten dünya üzerinde filmin sonunu getirip de tek seferde seyredebileni henüz duymadım. rob zombie sevdiğim bir yönetmen değil. izlediğim az sayıdaki filmi(the devil's rejects, halloween remake'leri) ağzımda hep kötü tat bırakmış işler. bu filmde de neyi amaçlamış anlamadım. kimse anlamamış zaten. orijinal dizisi hala komik gelirken bu filmdeki espriler üstünüzden sekiyor. oyunculuklar da dökülüyor. 60'ların büyüsü hiç yakalanamamış. günümüzü tutturmaya zaten hiç çalışılmamış. halbuki 60'lar ve günümüz harmanlanabilirdi. 91 yapımı the addams family bunu layığıyla yapmıştı. olmamış. izlemeyin demek bile içimden gelmiyor. herkes görmeli sanki. nasıl çok ama çok kötü bir film yapılır herkes izleyip görmeli. yıllar sonra kötü şöhretiyle kült olursa şaşırmam.
  • o kadar alıntılanası replikleri var ki, bildiğin say say bitmiyor. ama yine şu en sevdiklerimden olan 1960'lar dizisi.

"the lesson i want you to learn is it doesn't matter what you look like. you can be tall or short, or fat or thin, or ugly, or handsome -like your father- , you can be black or yellow or white; it doesn't matter. what does matter is the size of your heart and the strength of your character."
  • rob zombie'nin film olarak çekeceği peacock projesi.

--- spoiler ---

rob zombie is pulling up to 1313 mockingbird lane. the rocker-turned-filmmaker said on social media today that he will tackle the munsters as his next film project. the adaptation of the 1960s creepshow comedy will be for universal 1440 entertainment, nbcu confirmed, which likely means it will stream on peacock.

“attention boils and ghouls!” he wrote amid emojis on ınstagram. “the rumors are true! my next film project will be the one ı’ve been chasing for 20 years! the munsters!” see the full post below.
    rob zombie mega agency

zombie directed two halloween reboot films in the 2000s and most recently wrote and helmed 3 from hell and 31. he launched his feature filmmaking career with house of 1000 corpses (2003) and followed that up with the devil’s rejects two years later. he wrote and directed both but didn’t say whether he plans to write the munsters as well.

--- spoiler ---
  • şansa bak, dün gece rüyamda fred gwynne'i gördüm. bugün the munsters başlığına entry girilmiş.

4 ay sonra gelen edit: bir insan rüyasında ne diye fred gwynne'i görür ki. harbiden bazen kendimi tuhaf hissediyorum.
  • herman munster'den hayat dersi. bu tip didaktik, insanın içini ısıtan, güldürürken düşündüren yapımları gerçekten çok seviyorum nedense.

tanım: gelmiş geçmiş en iyi sitcomlardan biri.
  • 1960larda cekimine baslanan bi komedi dizisiydi. farkli turde canavarlardan olusan bi ailenin her bolum farkli bi karakter uzerinde yogunlasarak onla ilgili bi macerasini konu alirdi. oldukca eski olmasina ragmen halen seyredilebilir eglenceli bi dizidir.
    karakterler birbirinden ilginc; sirasiyla
    grandpa munster 378 yasinda bi vampir, kizi lily munster buyucu bi vampir, kocasi herman munster frankenstein'in canavari'nin sosyallesmis ve topluma kazandirilmis bi versionu, lily ve herman'in oglu eddie munster 8 yasinda kucuk bi kurtadam ve de akrabalari normal bi insan olan marilyn munster aile uyerleri arasinda yeralmaktadir.
    arastirildiginda internetten baya bi episode'unu bulup indirebilmenin mumkun oldugunu saniyorum.
  • pushing daisies yapımcısı bryan fuller sayesinde yeniden çekimi önümüzdeki sezon televizyonlarda olacak.
hesabın var mı? giriş yap