*

şükela:  tümü | bugün
 • martha wells’in şu ana kadar yayınlanmış 4 novellasından oluşan serisi. ilk 2 kitap ithaki yayınları tarafından bu sene içerisinde yayınlandı. ve türkçe'ye katilbot günlükleri olarak çevrildi.

  1- all systems red (tüm sistemler çöktü)
  2- artificial condition (yapay koşullanma)
  3- rogue protocol
  4- exit strategy

  2020 yılı içerisinde 5. kitabında orijinal dilinde yayınlanması bekleniyor.
 • kendini ‘katilbot (murderbot)’ diye tanımlayan bir güvenlik androidinin başından geçen maceraları kendi ağzından aktaran; yazarı martha wells‘i ödüllere boğan bilim kurgu dizisi.

  başarısını, okuyucuyu insan bile olmayan bir androidle bütünleştirebilmesine borçlu. ki bunu o kadar büyük bir başarıyla gerçekleştiriyor ki katilbot, favori karakterlerinizden biri oluveriyor.

  katilbot, sistemini hack’liyor. internetten bir sürü dizi ve program indiriyor. boş vakitlerinde (insanlarını korumak zorunda kalmadığı zamanlarda) bu programları izliyor ve düşüncelerinde klişe argolarını kullanmakta beis görmüyor. kendine özel bir espri anlayışı var. sevmemek mümkün değil.
 • başlığının fransızca çevirisine bayıldığım bilim kurgu dizisi. journal d'un assasynth.
 • 5. kitap, "network effect" 5 mayıs'ta amazon efendi tarafından, ücreti mukabilinde, kindle'ınıza otomatik ateşlenecektir.
  bir diğer bilgi novella değil stand alone bir roman olacağı imiş.
  bir bilimkurgu romanını da ön siparişle aylar öncesinden satın almak epey meta bir hal.
 • kendisini yerine göre güvbirim, yerine göre katilbot olarak tanımlayan fakat konforbotları ekseriyetle seksbot olarak tanımlayan, içten içe kendini beğenmiş bir ırkçı olduğunu düşündüğüm bir katilbotun yaşadığı maceraları anlatan seri. bana nedense marvin the paranoid android'i hatırlatıyor katilbot. izleyerek seviyoruz- o başka bir şeydi, pardon*.

  ps. ayrıca orijinal kapak tasarımına bağlı kalınarak ülkemizde yayınlamıştır kitaplar. bu açıdan da artı puanı kaptı ithaki.
  pps. bakmayın gömdüğüme, katilbot adamdır *.
 • bilim kurgu yanı zayıf olsa da dizi bağımlısı protagonist tiplemesiyle sizi kendine bağlayan seri. çıtır çıtır okunuyor valla.