*

şükela:  tümü | bugün
 • 71 yılının efsanevi nursery cryme albümünden çıkmış dalak yaran bir parçadır. genesis. onlar ihtiva etmiş işte bu mucizeyi!!!!

  old king cole was a merry old soul,
  and a merry old soul was he.
  so he called for his pipe,
  and he called for his bowl,
  and he called for his fiddlers three.

  but the clock, tick-tock,
  on the mantlepiece -
  and i want, and i feel, and i know, and i touch,
  her warmth...

  *** büyü aynen devam eder!!!!!!!!!!!!!!!
  anlatılamaz sonra,......
 • peter gabriel'li genesis döneminin, senfonik rock'ın bütün özelliklerini taşıyan, en akılda kalıcı şarkılarından biri. "play me my song, here it comes again" beyitinden sonra gelen akustik gitar + flüt kısmı rüya gibidir. şarkının bitişine yakın, p.gabriel, "she's a lady, she's got time, brush back your hair and let me get to know your face/flesh" mısralarıyla sanki bir peri masalı anlatır...bu parça, aynı zamanda 1973 yılı genesis live albümünde de yer alır.
 • son derece kaotik, progressive rock ne gerektirirse tasıyan yani elle tutulur hiçbir ozellik tasımayan, adam savuran cinsten sololu, muthis genesis sarkısı..
 • olum ve reenkarnasyon hakkındaymıs bu sarkı..tam bi hikayeside mevcutmus cd kitapcıgında..o zaman ne diyoruz, orjinal alın korsana hayır falan dememi beklediniz demi..haayyyııırrr..arayın google'dan yahu..
 • baştan sona muhteşem bir progressive şov...
 • bu şarkı önce hafif bir esintiyle başlayıp sonra oradan oraya çarpıyor ya adamı işte budur arkadaş. dinleyicinin kulağına hafif hafif bir ninni fısıldarken aniden gallop ritimlerin üzerine sololarla kendinden geçirip hala daha tutarlı olmayı becerebiliyor, çok fena.
 • şöyle de şahane bir versiyonu yapılmış bu şarkının:
  http://www.youtube.com/watch?v=upfqyinafju
 • yeniden yorumları genelde çok sevmem ama steve hackett'in genesis revisited ii albümündeki versiyonu çok güzel lan:
  https://www.youtube.com/watch?v=gp7xzowwqws
 • albüm kitapçığında şarkının hikayesi yarım yamalak bir çeviriyle şu şekilde geçer:

  "henry(8) ile cynthia(9) kroket oynarken tatlı gülüşlü cynthia sopasını kaldırır ve henry'nin kafasını nazikçe uçurur. iki hafta sonra henry'nin odasında müzik kutusunu keşfeder.

  kutuyu hevesle açar ve "old king cole" çalmaya başlar, küçük bir ruh figürü belirir. henry dönmüştür, ama uzun bir süre için değil. vücudu hızla yaşlanmaya başlar ve cinsel dürtüleri artar.

  ne yazık ki cynthia'yı romantik arzularını gerçekleştirmeye ikna etme çabaları bakıcının gürültüyü araştırmasına neden olur. içgüdüsel olarak müzik kutusunu sakallı çocuğa fırlatır ve ikisini de yok eder."

  nursery cryme albümünün kapağında cynthia elinde bir kroket sopasıyla ve yerde birkaç kafa ile birlikte görülür.

hesabın var mı? giriş yap