şükela:  tümü | bugün
 • ilki kadar olmasa da, yine de komiktir.
 • 1991 yılında çekilmiş olan bu filmde dönemin başkanı baba bush ve karısıyla öyle bir dalga geçilir ki bunun onda birini "demokrasi kahramanı" başbakanımıza yapmak ergenekon davasından silivri'ye düşüp ömür boyu mahkemelerde sürünmeye eşdeğerdir
 • geçen gün tv'de biraz seyrettim. bir sahnede kötü adamlardan biri, petrolün pabucunu dama atacak teknolojik gelişmeleri gösterip sonra da ama bunlardan kimsenin haberi olmayacak diyerek kötü adam gülüşü yapıyordu. üşendim şimdi arayıp bulmaya ama aklımda kaldığı kadarıyla sene 91 ve bu gelişmeler arasında tasarruf ampülleri, güneş enerjisiyle çalışan araba vs. var. tekrar edeyim sene 1991. türkiye'de seçimleri süleyman demirel kazanmıştı. erdal inönü ile birlikte koalisyon hükümeti kurulmuştu galiba. sivas katliamı da iki sene sonra 1993'te oldu.

  o katliamı yapanlar ve benzerleri hâlâ aynı yaşam formunu sürdürüyorlar. geyik bir filmdeki güneş enerjisiyle çalışan araba bahsi ve sunni itikadını istendiği gibi uygulamadıkları için öldürülen insanlar.
 • serinin en bombastik sahnesi (dolayısıyla en komik) bu filmdedir. drebin, yaptıklarından sonra terfi alacaktır. başkan bush, drebin'e yeni işi teklif eder:

  president george bush:

  frank, please consider filling a post ı'm creating. ıt may mean long hours and dangerous nights, surrounded by some of the scummiest elements in our society. [frank, lütfen senin için açacağım bu iş pozisyonunu değerlendir. toplumumuzun en aşağılık kesimleriyle, uzun saatler ve tehlikeli geceler geçireceğin bir pozisyon]

  lt. frank drebin:

  you want me to be in your cabinet? [kabinenize mi girmemi istiyorsunuz?]

  ---salon yıkılır---
 • diyalogları olsun, sahneleri olsun ilk film gibi bu da eğlenceli bir filmdi. ilk filme göre daha absürd sahnelerin olduğu bir yapım olmuş sanki. fazla absürdlüğü sevmesemde, komik diyalogların ilk filmde de olduğu gibi yerli yerinde olması ve leslie nielsen'ın başarılı oyunculuğu filmi sıkılmadan baştan sona izletmeye yetti. bu efsane komedi serisine nasıl bu kadar az entry yapılır anlamış değilim..
 • önce ilk film için: (bkz: #61711659)

  naked gun serisinin ikinci filmi. ilkine göre şekil değiştirip, klasik/popüler filmlerle dalga geçen film. ilkine göre daha derli toplu. absürdlük hala aynı.

  sevişme sahnesindeki bitmek bilmeyen imgeleme hariç yine güldüren bir şey yok.
 • absürtlük seviyesi ilk filmi aşsa da ilki kadar gülmediğim filmdir. yine de gideri var.
 • kötü adam rolünde selami şahin'i izlediğimiz film.