şükela:  tümü | bugün
 • 2016 yazında hbo'da yayınlanacak ve 9 bölüm sürecek olan mini dizi.

  dizinin ilk adı criminal justice'dı. aynı adlı ingiliz dizisinden uyarlanacaktı. sonradan adı crime oldu ama en son the night of'ta karar kılındı.

  en başta james gandolfini dizinin başrol oyuncusu olmuştu. vefatı sonrası yerine robert de niro geldi ama onun ayrılığı sonrası john turturro yeni başrol oyuncusu oldu.
 • ilk bölümü 10 temmuz 2016'da yayınlanacak.
 • --- spoiler ---

  hayatımda izlediğim en gerilimli pilot bölüme sahip dizi. efsane olmaya aday. özellikle karakolda bekleme sahnelerinde insanı ciddi anlamda geriyor.
  --- spoiler ---
 • criminal dizilerin kaliteli yazarlık ve yönetmenlikle birleştiğinde ne kadar etkileyici olabileceğini gösteren dizi.
 • dün öğle saatlerinde izlemiştim, uyuyana kadar aklımdan çıkmadı...özellikle karakol sahnesi çok gerdi...bayıldım .
 • keşfedilmeyi bekleyen arıza bir dizi. pilot bölüm çok başarılı.
 • ilk bölümü ile gerilimi bir hayli hissettiren dizi. pilot bölümün süresi film tadı veriyor.
 • pilot bölümünü az önce izlediğim harika bir başlangıç yapan gerilim, suç dizisi.
  çok etkilendim.
  true detective tadında, her ne kadar ağır ilerlese de tam izlemek istediğim tipte, gri tonlu bir dizi.

  --- spoiler --- s01e01
  çocuğun kendi yapmış ihtimali çok az olmakla birlikte, kıza "sıradaki yolcum mu olmak istiyorsun?" diye soran ve sigarasını taksinin camında söndüren, benzinlikteki cenaze aracının şoförü kılıklı, siyahi adamın parmağı olabilir bu işte. sanırım naz arabaya bindiğinde onu takibe de başlamıştı.
  hippi görgü tanığının yanındaki adamın bakışını da pek beğenmedim, sıradan değildi.
  zaten hippi ifadesinde iki kişi olmadığını, tek başına yürüdüğünü söylemişti.
  yalnız avukatın naz'ı müvekkili seçmesi komik oldu. (bkz: kız kesmek)
  --- spoiler --- s01e01

  sanırım kaçırmadan izleyeceğim, senaryo güzel gibi, hbo yaş tahtaya basmaz.

  edit: benzinlikteki araç cenaze aracı ve siyahi adam "sıradaki sen mi olmak istiyorsun?" diye sordu. düzeltmeler için teşekkürler.

  edit2: öncelikle gün geçmiyorki dizi hakkında "katil kim?" benzeri konularda merakını belirten kişilere hakaret etme hakkını kendinde gören bi salak daha çıkmasın.
  oğlum bu bi suç, gizem dizisi değil mi? insanların diziyi nasıl yorumladığı sana niye batıyor, gerizekalı mısın sen?

  bu dizinin ilk 3 bölümünde gizemli bir cinayetin araştırılmasın daha çok hukukun işleyişindeki sorunları, hayattan gerçekçi kesitleri, hapishane hayatından yansımaları ön plana çıkaran, bir kahraman veya kötü adam barındırmayan (şimdilik), insanı yaşadığı zaman ve ortamdaki olduğu haliyle ele alan bir yapım olarak göründü.
  buna ben de hem fikirim ve çok ilgimi çekiyor.

  yalnız şu diziyi istediği gibi yorumlama özgürlüğüne sahip kişilere hakaret eden dangalaklara cevap vermek adına şuan harcadığım zamana acıyorum. kimsiniz amk siz? egosunu siktiklerim ya.
 • dünyanın en gerizekalı adamının hikayesini anlatan dizi. bu kadar sıkıldığım bir pilot bölüm hatırlamıyorum.
 • sezonlarca sürmeyecek bir dizi arıyordum ki buna rastladım. 8 bölümmüş. ideal.
  ilk bölümü de iyiydi gayet. nightcrawlerdaki saf kılıklı abi* oynuyor, sanki başrol gibi ama değil de gibi tam çözemedim olayı.
  ve fakat diziyi araştırarak bulduğumdan ötürü, ilk bölümün ortalarında olacak şeyi baştan biliyordum. nası bi diziymiş neden bahsediyor vs. diye bakarken öğrenmiş oldum onu yani. imdbde vs. dizinin konusunu yazarken -normal olarak- o olayı da söylemişler, konusu o çünkü. ve bu durum kendi adıma seyir keyfini de gerilimi de daha da arttırdı. normalde trailer dahi izlemem, film-dizi eleştirilerini, röportajlarını vs. filmi/diziyi izledikten sonra okurum. herneyse işte, bu öyle olmadı ve iyi de oldu sanırım. şu yazdıklarım spoiler çerçevesine girmesin diye de çok kastım ama hadi bakalım, girmedi gibi. yukarıdaki paragrafın özeti: dizide bir şey oluyor, dizinin konusu da bu olan şey zaten. bu "şey"i bilerek izleseniz de seyir zevki kaybolmuyor. evet.

  ne yazmışlar, izlemeye değer mi acaba diye gelmişsinizdir buraya diye düşünerek böyle sıcağı sıcağına henüz "wow" modundan "pfff" moduna geçmeden 2 satır çiziktireyim istedim. apır sapır yazmam bundandır. ha tabii 2 satırı aştı ama idare edin... pekçok konuşasım varsa demek.

  bu arada ilk bölümün havası, müzikler vs. eskilerden izlediğim bir diziyi hatırlattı bana ama çıkaramadım. eski bir şeylerle bir benzerlik kuran olduysa paylaşınız, yeşilleyiniz lütfen.