• charlie kelly'nin yazdığı dayman ile nightman arasında ki mücadeleyi konu alan müzikal. diğer karakterleri ise pedofil prenses ve cüce.

bu arada müzikalin zirvesi evlilik teklifinin olduğu sahnedir ki başrol oyuncuları bile bundan bi' haberdir.

-- dayman --

day man
    fighter of the night man
    champion of the sun
    you’re a master of karate and friendship
    for everyone
    day man, day man
    uhh ahhahh
    fighter of the night man
    uhh ahhahh
    champion of the sun
    uhh ahhahh
    master of karate and friendship
    for everyone

-- dayman --
  • charlie kelly'nin the waitress'i etkileyip evlenme teklifi edebilmek icin yazdigi muzikal. ıt's always sunny in philadelphia'nin her bolumu gibi fazlasiyla gerizekali ve komik. dayman var nightman var daha ne olsun.

ayrica 10 dakikalik muzikalin tamamini ezbere biliyorum. cunku işsizim ve eglence anlayisim bu.
  • bence en iyi it's always sunny in philadelphia bölümüdür. süper komiktir ama alt metninde oldukça trajiktir. charlie karakterini en iyi anladığımız bölümdür zannımca.
    öncelikle charlie küçüklüğünde tecvüze uğradı bunu görebiliyoruz, bir bölümde nightmanin ellerinin seksi olduğunu söylediğinde bunun amcası olduğunu ve birçok başka bölümde amcasının charlie'e ilgi duyduğundan anlıyoruz.
    ayrıca nightmanin bedel ödemesi -`you gotta pay the troll toll to get into this boy's hole` gerek cüceye. yani zaten fahişelik yaptığı annesi ya da üvey babası charlie'i para karşılığı amcasına sattı. bilerek ya da bilemeyerek. annesini charlie üzerine çok titremesi de geçmişte başına gelenlerden dolayı derin üzüntü duyması olabilir.
    en sonunda charlie sahneye çıkıyor, işte o acılar çeken bendim ama you can't tell me what to doile artık büyüdüm, güçlüyüm imacı çiziyor. garson kızı çağırmasının nedeni ise acılarını ona gösterip ondan bir nevi merhamet dilemek. e tabi karşılık göremiyor :)
    bu arada en önemli noktalardan biri ise charlie'nin lider ruhlu biri olması. bunu charlie's work bölümünde de gördükve birçok bölümde. wild cardrolünün hakkını veriyor. beklenmeyen zamanda sorumluluk alıyor. yaşadığı acıların onu güçlendirdiğini de farkediyoruz. lafın kısası güzel bölüm :)
  • dinlediğim tek müzikal ama bundan iyisinin yapılamayacağını düşünüyorum. (böyle deyince de tam owencan gibi hissettim kendimi.*)

"boys(h?)ol" olayı sonsuza kadar güldürecek sanırım beni.
  • aynı zamanda it's always sunny in philadelphia dördüncü sezon on üçüncü bölümünün adı.
  • tüm ekibin the nightman cometh live! ismiyle canlı oynamışlığı da vardır.
    https://youtu.be/5_jnwcwz0ak
    hatta gladys rolünü danny devitonun eski eşi* canlandırmıştır.
hesabın var mı? giriş yap