şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
  • bence en iyi it's always sunny in philadelphia bölümüdür. süper komiktir ama alt metninde oldukça trajiktir. charlie karakterini en iyi anladığımız bölümdür zannımca.
    öncelikle charlie küçüklüğünde tecvüze uğradı bunu görebiliyoruz, bir bölümde nightmanin ellerinin seksi olduğunu söylediğinde bunun amcası olduğunu ve birçok başka bölümde amcasının charlie'e ilgi duyduğundan anlıyoruz.
    ayrıca nightmanin bedel ödemesi -`you gotta pay the troll toll to get into this boy's hole` gerek cüceye. yani zaten fahişelik yaptığı annesi ya da üvey babası charlie'i para karşılığı amcasına sattı. bilerek ya da bilemeyerek. annesini charlie üzerine çok titremesi de geçmişte başına gelenlerden dolayı derin üzüntü duyması olabilir.
    en sonunda charlie sahneye çıkıyor, işte o acılar çeken bendim ama you can't tell me what to doile artık büyüdüm, güçlüyüm imacı çiziyor. garson kızı çağırmasının nedeni ise acılarını ona gösterip ondan bir nevi merhamet dilemek. e tabi karşılık göremiyor :)
    bu arada en önemli noktalardan biri ise charlie'nin lider ruhlu biri olması. bunu charlie's work bölümünde de gördükve birçok bölümde. wild cardrolünün hakkını veriyor. beklenmeyen zamanda sorumluluk alıyor. yaşadığı acıların onu güçlendirdiğini de farkediyoruz. lafın kısası güzel bölüm :)
2 entry daha