şükela:  tümü | bugün
237 entry daha
 • vasıflı amele markası.
 • bu gibi esdegerlerinden cok daha pahali urunlerin fanboylari da çok itici oluyor!
 • apple urunlerinin onemli bir bolumunun uretildigi foxconn tesislerinden cikiyor olmasinin hikmet-i ilahisi olarak gorsel ve fonksiyonel olarak ust duzey bir kullanim tecrubesi sunan gocuk ve bilimum ivir zivir markasi.
 • kullanmayanlar lütfen gereksiz yorum yazmasın. bazı ürünleri cidden . verdiğiniz parayı son kuruşuna kadar hak ediyor.
 • verdiğiniz parayı haketmek deyiminin bokunu çıkaran marka. 5 derecede giyince bile afakanlar bastırtan kaz tüyü montları var (800 fill versiyonlar).

  ve bu mont 280 gram ağırlığında, ayrıca kendi cebine sıkıştırılıp ufaltılarak mini bir yastığa dönüşüyor.
 • insanımızın en büyük problemi bilmeden yorum yapmak.

  bu marka çok kaliteli ürünler üretir ve ürettiği ürün gruplarının çoğunda dünyanın en iyisidir. ama tabi her ürün grubunda en iyisi değillerdir. mesela ayakkabılarında oldukça kötülerdir. ne yaptığını bilen hiçbir dağcıda tnf bot göremezsiniz. çantalarında sadece eski summit serisi düşük hacimli zirve çantaları efsanedir. mesela verto 26'lar dünyanın en hafif ve işlevsel zirve çantalarındandır. ancak diğer çantaları çoğunlukla başarısızdır. (duffel bag'leri ise oldukça iyidir)

  montları, shell ceketleri (teknik ceket), polarları efsanedir. her serileri efsane değildir ama, mesela kaz tüyü grubu muhteşem iken, yeni thermoball teknolojili ürünleri ile rakipleriyle benzer klasmana düşmüştür. kaz tüyünde iyiler çünkü kaz tüyleri çok kaliteli. bilmeyenler için söyleyeyim; tüylerin kazların hangi bölgesinden toplandığı, hayvanın yaşadığı coğrafya vb bile çok öneli farklar yaratır. kaz tüyünün en kalitelisi hayvanların kanat hizasının altında kalan kısımlarından toplanandır. bu kısımlar en çok izolasyon yeteneğine sahip bölgelerdir. (suyla temas ederler, kazları su üstünden 10 santim batırırsan hipotermiden ölürler)

  çadırları da muhteşemdir, dünyada hala ve32'nin üzerine bir çadır üretilmemiştir, everest fotolarına ve diğer dağların base camp fotolarına bakın, en çok bu çadırı göreceksiniz. bu kadar insan yanılıyor olamaz değil mi?

  iç katman için içlikleri çok iyi değildir. bu konuda "millet" markası efsanedir.

  giyinmeyi bilmek de north face'i yorumlarken önemli bir girdidir. sen kalkıp katmanlama bilmeden giyinirsen, en iyi serinin en iyi modelini alsan dahi bir şeyler ters gider ve memnun kalmazsın. sonra da kız çocukları gibi çıkıp "nort feys çok rererö" dersin.

  north face'in asıl ruhu dağcılık için giyim üretimlerinden gelir. geri kalan seriler marka gücü ve popülaritesi ile üretilmişlerdir ve bazıları dışında gerçek north face ruhunu / kalitesini yansıtmaz. north face şehirde kullanılmaz (polarlar hariç) sen kalkıp summit serisi 800 fill ve üzeri kaz tüyünü starbucks'a kahve almaya giderken giyersen millet sana götüyle güler. o mont dağların zor havalarında, fazla hareketli olmadığın zamanlarda teknik ceketin üzerine giyesin diye tasarlanmıştır. hareket ediliyorsa içlik + polar + teknik ceket kombosu giyilir çünkü.

  daha çok konu var, çok detay var ama lütfen rica ediyorum bilmeden yorum yapıp kendinizi küçük düşürmeyin.
 • tr'de 1500 tl'ye satilan montunu abd'de 250 tl civarina bulabilirsiniz.

  evet birileri bizi

  https://www.youtube.com/watch?v=htw9y0td8rg
 • iki urun katalogu okuyup gelen dallamalarin sanki uluslararasi meseleleri cozume kavusturuyorlar gibi 'lutfen bilmeyenler yorum yapmasin' diye racon kestigi manifaturaci.
33 entry daha