şükela:  tümü | bugün
  • mackenzie foy, keira knightley, morgan freeman, helen mirren, matthew macfadyen'ı kadrosunda bulunduran, lasse hallström'ün yönetmenliğini yapacağı disney filmi. e. t. a. hoffmann'ın the nutcracker and the mouse king kitabından uyarlanıyor. 2 kasım 2018'de vizyona girecek.

teaser trailer
  • izlerken zaman akıyor ya da film cidden kısaydı. alice harikalar diyarında tadında bir film olduğuna katılıyorum ama bu daha çocuksu sanki ha? hatırlayamamama (umarım doğru yazmışımdır :) rağmen o daha karanlıktı sanki.

hoş zaman geçirmek için izlenebilecek çerez bir film.

(bkz: fındıkkıran ve dört diyar)
  • sanki çocuk filmi olmak için biraz kompleks, erişkin filmi olmak için biraz basit kalmış bir film.
    kötü değildi ama aceleye gelmiş gibi hissettim. böyle masal uyarlamalarında ambiyans ve karakter genişliği bekliyor insan. gerçek dünyadaki ve oyuncak alemindeki saraylar dışında bir yerler görmek güzel olurdu. hikayeyi genişletmek yerine bale gösterisiyle özet geçmişler.
    bir de morgan freeman’in her filmde bilge büyük olması sıktı biraz.

--- spoiler ---

keira da ancak bu kadar kötü olabiliyor işte. pamuk şekerli, lolipoplu..

--- spoiler ---
  • fantastik bir film. çocukken benim gibi narnia günlüklerini severek izlediyseniz eğer bu film size biraz olsun o günleri anımsatacaktır. yetişkin için düşünüldüğünde karmaşık bir kurgusu yok ancak farklı sıcak bir hava da veriyor. çok içine çekemediği için iki aşamada izledim ama bittiğinde güzel bir tebessümle vedalaştım filmle. belki de narnianın esintisini hissettirdiği içindir.

kim bilir belki de kardeşimle oturup heyecanla animasyon film izlediğimiz günleri çok özlemişimdir. bu film bana o mutlu günleri hatırlatmıştır. şimdi ikimiz de farklı şehirlerdeyiz. hatta farklı ülkelerde. :(
hesabın var mı? giriş yap