şükela:  tümü | bugün
 • "beklediğimden iyi" olmuş ama bence "iyi" denemeyecek, bir fallen, bir origin olamamış albümdür.. ilk dinleyişte dikkatimi çeken parçalar lithium, snow white queen, lose control olarak sıralanmış, lacrymosa ise yine evanscence'ın kendi şarkısı olan anything for you'dan araklar içerdiği için gözüme girememiştir..

  bu albümde diğer albümlerdeki gibi kalabilen ve hatta diğer albümlerinden daha iyi yönde gelişim gösteren amy lee'nin vokali ve parçada kullanılan arka vokallerdir kanımca.. amy lee daha önce kullanmadığı gırtlağını kullanmaya başlamış bi kaç şarkıda.. bu ilk singleda` :call me when you re sober` bana itici gelse de albümdeki bazı parçalarda güzel durmuş.. yine yaylıların kullanımı da hoş..

  öte yandan albümdeki şarkılar içinde snow white queen grubun tarzına (daha önceki albümlerindeki şarkılara benzeme açısından) en yakını ve başındaki davullar olmasa daha güzel bir parça olacaktı bence.. yine like you da evanescence tarzına yakışır güzel bir balad olmuş.. zaten çok karışık olmayan parçaları iyi yapıyor grup.. lithium da öyle..
  cloud nine ise çok musevari olmuş..
 • "keşke eski demo'larını albüm yapıp yayınlasalardı" diye hayıflatan evanescence albümü.

  edit: lafımı yalama hakkımı kullanıyorum.

  edit 2: bu kadar da olmaz, günde ortalama 7 saat dinlenmez ki bir albüm!
 • an itibariyle yeni bir tematik çalışmayla sözlüğün reklam tarihinde yer etmiş albüm.

  ayrıca birçok kişinin muhtemel favori teması.
 • son zamanlarda gordugum en iyi reklam temasina sahip olan album.
 • fallen gibi mükemmel bir albümden sonra pek de iyi olamayacağını düşündüğüm albümdü. ama halt ettiğimi anladım çoktan. fallen ayarında mükemmel albüm olmuş bu da.
 • oncelikle; #10225577

  bunlarin uzerine sunu soyleyebilirim, dinledikce guzellesebilen bir album. ama yine de olmamis, olmamasinin tek sebebi de insanlarin hep bir oncekinden iyisini beklemesi, ancak fallen'in zaten mukemmel olmasi, ve tum sarkilari muhtesem olan bir albumu gecmek gibi bir olasiligin bulunmamasidir bence.

  ama fallen'dan alamadigim tadi aldigim bir kac sarki var ki, sirf onlar bile yetiyor da artiyor.

  hatta genelleme yapayim soyle; albumun l harfiyle baslayan sarkilari - lacrymosa haric, ona hala gicigim - muhtesem.
 • death cab for cutie nin mart 2011 de cıkacak ep si
 • peter brook iran'dan afrika'ya, hindistan'dan fransa'ya, pek çok farklı tiyatro geleneğini kendi bakış açısıyla yorumluyor, sahnelediği oyunların prova süreçlerini ayrıntılarıyla anlatıyor ve okura tiyatronun en büyük sırrını veriyor:

  "gördüğünüz gibi, hiçbir sır yok."

  "insan tiyatroya yaşamı bulmak için gider, fakat tiyatronun dışındaki yaşamla içindeki yaşam arasında hiçbir fark yoksa tiyatronun bir anlamı yoktur."
 • evanescence'in agustosta cikaracagi albumun adi.
 • call me when you're sober'ı dinlediğimde "çıkış parçası buysa albüm boktandır" dediğim ama bu dediğimi bana az önce yutturmuş evanescence albümüdür. güzelmiş.. bayağı iyiymiş.. ama çıkış parçası olarak albümün en basit, en sıradan parçasını seçmeleri de ilginç yani.