şükela:  tümü | bugün
  • 19 ocak 2018 tarihinde yayınlanacak olan netflix yapımı gerilim filmi.

fragmanından görüldüğü üzere karlı bir kış atmosferine sahip ve filme konu olan olaylar ıssız bir kasabada bulunan bir dağ evinde gerçekleşiyor.
  • yarrak gibi filmdir. sakın izlemeyin. filmde kim neci, ne yapıyor, neden yaptı, neden böyle oldu gibi soruların hiç birini cevaplandıramayan tam bir vakit kaybı aptal bir filmdir.

ulan sırf uygulamaya yeni film koymak için böyle filmleri çekiyorlar diye düşünüyorum bazen.

film bitince küfürlerinize engel olamayacaksınız.
  • yeni moda filmi sik gibi ortada bırakıp çekip gitmek olmuş.
    netflix nolur film yapma.
  • film az evvel bitti, netflix'te olumsuz puan verdim, olmadı imdb'de 1 puan verdim, hırsımı alamadım buraya da yazayım dedim. berbat bir film! izlemeyin! ne? kim? neden? peki şimdi? gibi soruların bir yanıtı yok. içi boş bir gerilimle sürüyor, sürüyor ve bitiyor. bundan sonrası filmle ilgili, özeti filmi: çekenlerin de bir şey bildiğini sanmıyorum.

--- spoiler ---
    film fena başlamıyor. evin babası trafik kazasında ölünce anne ve oğlu maddi zorluk yaşıyor. kadının kızkardeşi de "bizim dağ evi satılık ama alan yok henüz, en iyisi siz gidip yaşayın orada" diyor. bunlar da iyi diyorlar, ama ilk saçmalık da burada başlıyor. paraları yok, borçları var, çocuk öğrenci ve bunlar dağ evine gidiyorlar. anne ben çalışayım demiyor, çocuk da yarım gün işe girse, bir oda tutarlar sanıyorum. sonra dağ evinde çeşitli eşyaların kaybolması, zengin evinde bir ampulü bile olmayan bodruma inip çıkıp gerilmeler, yine tek amacı anlamsızca sinir bozmak olan yaşlı kadının 10 dakikada bir kendini gösterip ortamı germesiyle devam ediyor. filmi bu kadar işgal eden yaşlı kadın neden onlarla uğraşıyor bilmiyoruz mesela. sonra anne karakterin bir mağazada tanışıp bir kaç kez karşılaştığı siyahi bir adam var çocuk korktukları için onu çağırıyor eve, adam da"korkmayın bu gece burada kalırım" diyor. ve sonunda o adam anne ve oğlu çeşitli şekillerde kim olduğunu neden öldürdüğünü seçemediğimiz bir adam tarafından öldürülüyor. garezi eve mi, aileye mi? yoldan geçerken hadi şunlarla biraz eğleneyim, sonra da geberteyim mi dedi? başlarına tuhaflıklar gelirken bu kadın neden gitmemekte ısrar etti? hadi hepsini geçtim çocuk soğukta üstüne su döküldüğü için kaşı saçı dondu da, evde onca zaman geçirdikten ve ertesi gün olduktan sonra neden hala donuktu? bunlar 1 buçuk saatin sonunda sorulacak soruların sadece bir kısmı.

--- spoiler ---