şükela:  tümü | bugün
  • beautybay de türkiye'ye gönderiyor, üstüne de gift ibaresi ekliyor, gümrüğe takılmıyor. içerikleri soruna yönelik etken maddeleri içeriyor. şekilci arkadaşlara hitap etmez. salak salak reklamları yok. ünlü yüzleri yok. janjanlı ambalajları yok. parfüm basmamışlar. işinde gücünde bir marka. ürünleri türkiye'de patlamaz muhtemelen. çünkü birincisi çok tanınmış değil, ortamlarda artislik yapamazsınız. ikincisi ürün çeşitleri kimyasalların isimleri ile anılıyor, gratis, watsons tayfasının kafası karışır bu kadar bilgiyle. üçüncüsü çok pahalı değil, "ay çok para verdim şekerim" diyerek şikayet eder gibi yapıp övünemezsiniz kullandığınız ürünle.
  • firma değil, markadır. bağlı bulunduğu firma için (bkz: deciem).
  • ürünlerini deli gibi merak ettiğim ve dayanamayıp iki ayrı yerden sipariş verdiğim marka. aldığım ürünler ise şöyle;

1) buffet serum
    2) lactic acid 10% + ha 2%
    3)100% organic cold-pressed moroccan argan oil
    4) hyaluronic acid 2% + b5
    5) ascorbyl glucoside solution 12%
    6) granactive retinoid 2% in squalane

nerden aldığımı buraya yazmayacağım çünkü mimlenen firmaların kozmetik gönderileri hiçbir şekilde gümrükten geçmiyor. nerden aldığımı merak edeniniz olursa mesajla söylerim size kızlar. bu arada cult beauty sitesinden ilk siparişimi vermiştim ama gümrüğe takıldı. ordan sipariş vermeyin gümrükte biliniyor artık ve ordan gelen kargolar direkt geri gönderiliyor.

deneyip etkilerini gözlemlediğim ürünlere gelince;

ilk olarak ascorbyl glucoside solution 12% isimli c vitamini serumundan bahsetmek istiyorum. c vitamini içeren birkaç ürün var the ordinary markasında. yanlış hatırlamıyorsam 2 tanesi krem formda 2 tanesi de serum formdaydı. ben 12%’lik serum formunu aldım. diğer serumu %23 oranında yüksek c vitamini içeriyor. cildi aydınlatmayı vaat ediyor ve 1 haftalık kullanımla gözlemlediğim kadarıyla bu vaadini yerine getiriyor. yaşlanma belirtilerine karşı da savaştığı söyleniyor ama benim cildim zaten çok genç. kırışıklığım olmadığı için böyle bir şey gözlemlemedim. onun dışında cildi aydınlattığını ve beslediğini rahatlıkla söyleyebilirim. sadece gece kullanımına uygun. gündüz çıkmadan mutlaka yaz kış güneş kremi sürün. c vitamini cildin rengini açtığı için güneşe karşı savunmasız bırakıyor cildi.

buffet serumu da kullanıyorum bir haftadır ve çok beğendim onu da. kokusu biraz rahatsız etti beni ama geçiyor emilince. cildi daha taze ve dolgun gösterdiğini söyleyebilirim. içinde çeşitli peptidler ve vitaminler var. gündüz ve gece kullanımına uygun.

100% organic cold-pressed moroccan argan oil ürünü de saf argan yağı. saçıma, dudaklarıma, bazen göz çevreme ve yüzüme sürüyorum. rutinine yağ eklemek isteyenler için güzel bir ürün. çok yağlı bir cildiniz varsa tavsiye etmiyorum ama.

diğer ürünleri henüz kullanma fırsatım olmadı. zaten sınav haftam pek vakit bulamadım onları incelemeye. şu anda da çalışmaktan sıkıldığım için yazıyorum bunları:( deneyince onları da eklerim buraya. bir de c vitamini serumlarınızı buzdolabında mı yoksa oda sıcaklığında mı saklıyorsunuz merak ediyorum. oda sıcaklığında bozulur gibi geliyor bana ama bilemedim. fikri olan varsa aydınlatsın beni. şimdiden teşekkürler.
  • basima bir is gelmeyecekse en begendigim urunu 5 dolarlik natural moisturizing factors + ha. bildigin gunluk nemlendirici. yuzume, elime, koluma bacagima falan suruyorum. en azindan bu urun el kremi olarak is goruyor. ote yandan 2-3 haftalik kullanim sonucu diger urunlerin bir ise yaradigini farketmedim, ozellikle hylamide marka subq eyes goz serumu siktir git evimden rezil.