şükela:  tümü | bugün
59 entry daha
  • şu aralar internet camiasında eleştirmenlerin halktan fazlasıyla kopuk olmasını eleştiren oldukça güçlü bir hareket var. bu hareketin -şimdilik- en büyük dayanak noktası netflix'in yayınladığı bright, zira rotten tomatoes'da eleştirmen notu %28, izleyici notu %88 olacak puanlanmış. ancak durum the orville'de daha da vahim, eleştirmen notu %20, izleyici notu %93.

tamam, %93'ü hak eder mi tartışılır, neticede bir başyapıt filan değil ama yine de oldukça güzel bir dizi, kendini rahat rahat izletiyor. o yüzden eleştirmen notunu görüp de pas geçmeyin derim.

not: bunu bir üstteki yazar gurbetteyazar'a mesaj olarak gönderecektim ama kendisi mesaj kabul etmiyormuş, bu vesileyle bi amme hizmeti yapmış olalım bari.
  • set makfarleyn yapıyorsa komiktir diye izlemeye başladığım, ama komedi yerine star trek nostaljisi tadını aldığım dizi.

yalnız, "created by seth macfarlane" derken, hayırdır sen?

star trek uyarlaması... iyi, güzel, nostaljik, çok sık olmasa da arada o beklenen espriler de var. ayrıca uzaydaki diğer uygarlıklar üzerinden günümüze ait din ve toplum eleştirisi yapmasını da takdir ettim.
  • birinci sezonun son iki bölümünün (11 ve 12) altyazısını kimsenin çevirmediği dizi.
    bence güzel bir dizi. gerçi seth macfarlane adını görünce biraz tedirgin olmuştum. çünkü bu adamın espri tarzı pek bana uymuyor.
    ama orville de çok komediye kaçmadan star trek tadında iş çıkarmış.
10 entry daha