şükela:  tümü | bugün
  • seinfeld bey'in "a whole empire based on putting your feet up?" diye sual ettigi imparatorluk.. ayrica boyle bir muzik grubu var(di) birlesik devletler'de.. birkac sene once bir albumunu gorup dinlemeden alan ve buralara kadar getiren arkadasima tesekkuru borc bilirim.. kapagi cok guzeldi ama dinledigim kadariyla alelade bir folk-rock icrasi icindeydiler, isimlerine hic yakismamisti.. mogollar'in mesela, bizimle gurur duyduklarina eminim..
  • bizim kemal karadan öğrendiğimiz şekli ile değil yarı hristiyan yarı objektif bakış açısı ile betimlenen atalarımızın ismi. imparatorluk zevki, ve işgal etme ihtirası ile pek çok canlar yaktıgımızı düşünüyorum. kesinlikle %100 perfect atalarımız yoktu. her normal birey gibi biz de hatalıydık bazı zamanlarda.

    (bkz: osmanlı imparatorlugu)
  • curse of the sun adında 2004 yilinda yayinlanan basarili bir albume sahip, powerımsı, speed heavy thrash metal grubu..zengin bir muzige ama berbat bir vokaliste sahip enterasan grup..albumlerinde 6 adet şarkı bulunuyor, kapanis sarkisi albume adını veren calisma gercekten pek basarili, giriş kısmı turkiş tınılarda içeriyor..new master'da dinlenebilir $arkilarindan.(bahsi geçen grupla aynı degil sanirim bu "the ottoman empire")
hesabın var mı? giriş yap