• 19 mayis'ta cikacak olan 4. dredg studyo albumu (evet parselliyorum ne var?!). artwork'leri ilginctir ki kendileri yapmayacakmis bu albumde. division day'den cancis kankisleri rohner segnitz'in hazirlayacagi bir album kapagi ile karsi karsiya kalacagiz gibi gorunuyor. limited edition olarak alternatif artwork'ler olan baska bir surum de cikacakmis. gelismelerle karsinizda oluciiz, bizden ayrilmayin.
 • çıkışı 9 haziran 2009'a ertelenen albüm.
 • çıkması baya baya gecikmiş bir dredg albümü. yine ne güzellikler yarattıkları ise büyük merak konusu.
  yeni konser = yeni turne diye bakanların ise gözü sulanacak... şimdilik tüm konserler united states isimli yerleştirme biriminde ne yazık ki.
 • (bkz: #16064323)
 • internete düşmüş olan dredg'in 4. stüdyo albümü. şimdilik 3 kere dinleyebildim. albümü hazmettiğimde düşüncelerimi yazarım. şimdi ki düşüncelerim cwa kadar olmasa da gayet iyi bir albüm olduğu doğrultusunda.
 • albumleri birbirleriyle kıyaslanamayacak farklılık ve güzelliklere sahip olan dredg'in yepyeni albumu... yine farklı, yine enfes.
 • progressive öğeleri azalmış azalmasına ama albüm oldukça kaliteli. ne yapalım zaten dredg uzun süredir bir alternative rock grubu, doğal olarak da bu albüm bir alternative rock albümü. leitmotif'ten sonra şarkılardaki progressive öğeleri hiç o düzeyde, o kadar yoğun olmadı.

  ha bundan bize ne tabi, bakıyorum mesela the pariah, the parrot, the delusion'a, ilk dinleyişte "hmm bu da kötüymüş" deyip geçtiğim bir şarkı olmadı. kayıt ve sound çok iyi çok kaliteli, grubun deneyimlerinin filan bir sonucu sanırım.

  öyle yani, yok progresif yok değil demeyelim, zaten leitmotif gibi bir albüm gelmeyeceği belliydi. the pariah, the parrot, the delusion'un da ne catch without arms'tan, ne el cielo'dan geri kalır bir yanı yok.

  (bkz: lightswitch)
  (bkz: quotes)
 • uzun zamandir bekledigimiz album mutlu mesut, deneyimli, tertemiz, cok farkli ve yine guzel olmus. bunun yaninda progressive ogeler minimize edilmis ama hersey yine yerli yerinde. ama en cok goze carpan nokta albumun hem sound acisindan hem de tonlar acisindan cok mutlu olusu. hatta sanirim tam bir bahar albumu. hatta yaza damgasini bile vurabilir o derece. saka bi yana listemize birinci siradan girerek yol albumlerim arasina yeraldi bile.
 • http://traversingboard.com/site-ppd.html adresinde kisa, oz, bilgilendirici bi reviewi mevcut ruya gibi album.olmus,eet.
hesabın var mı? giriş yap